Vēlme savā ikdienā izmantot kontaktlēcas ir saprotama, jo tās sniedz patiesi daudz priekšrocību un ērtību, ja salīdzina ar brillēm. Arvien vairāk cilvēku priekšroku dod tieši kontaktlēcām, jo tās nēsāt ir arvien ērtāk, tās ir acīm saudzīgas, gandrīz nejūtamas un nemanāmas. 

Tagad pieejamas arī vienas dienas kontaktlēcas, kas vēl vairāk atvieglo lēcu lietošanu, jo tās nav jātīra un jāuzglabā, jo katru dienu tiek izmantots jauns un sterils lēcu pāris no iepakojuma. Vienas dienas lēcas īpaši ērtas ir ceļošanas laikā, arī tad, ja brilles un lēcas izmanto pamīšus. Vienas dienas lēcas ir īpaši ērts risinājums arī tiem, kuri līdz šim uzskatījuši, ka kontaktlēcas nav domātas viņiem tieši to kopšanas dēļ. 

Ja gribi kontaktlēcas, sāc ar vizīti pie acu ārsta

Uzsākot kontaktlēcu lietošanu, ļoti būtiski to izdarīt pareizi un savai veselībai droši. Ne visi cilvēki savas veselības un dažādu īpatnību dēļ drīkst nēsāt lēcas. Tāpēc, lai zinātu, ka drīkstat to darīt, ir jādodas pie acu ārsta, kurš pārbaudīs acis, iztaujās par vispārējo veselības stāvokli, kā arī izrakstīs recepti kontaktlēcu iegādei, jo tās jānēsā tieši tādas, kādas ārsts noteicis atbilstoši redzes traucējumu specifikai.

Pērc tikai pie uzticamiem pārdevējiem

Saņemot recepti kontaktlēcu iegādei, varat doties uz jebkuru optikas preču veikalu un salonu, kā arī iegādāties lēcas tiešsaistes veikalā. Tomēr svarīgi atcerēties, ka vienmēr jāizvēlas tikai uzticams pārdevējs, kurš piedāvā zināmu ražotāju un kvalitatīvas kontaktlēcas. Lēcas ir medicīnas prece, tāpēc to lietošanai jābūt pareizai, citādi tas var negatīvi ietekmēt acu veselību, radīt dažādas saslimšanas.

Būtiski lēcas savlaicīgi nomainīt

Viens no galvenajiem riska faktoriem, kas saistīs ar lēcu lietošanu, ir tas, ka daudzi grēko un nenomaina lēcas ražotāja rekomendētajā laikā. Ja lēcas paredzētas vienas dienas, divu nedēļu vai mēneša lietošanai, tad šo laiku nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt. Jau laikus jāpadomā par jauna lēcu pāra iegādi, lai īstajā dienā varētu sākt tās lietot. Pārsniedzot lēcu lietošanas laiku, acīm var nodarīt būtisku kaitējumu, kas vēlāk var dārgi maksāt.

Pieejamas arī krāsainās kontaktlēcas

Ja gadījumā vēl neesat par to dzirdējuši, tad pieejamas arī krāsainās kontaktlēcas. To funkcija var būt tāda pati kā parastajām – redzes korekcija atbilstoši traucējumu veidam. Bet krāsainās kontaktlēcas ir ar pievienoto vērtību – tās ļauj dažādos veidos mainīt un izcelt acu krāsu. Krāsainās kontaktlēcas var izmantot gan ar optiskās korekcijas funkciju, gan iegādāties lēcas, kurām nav optiskās funkcijas, bet tikai kosmētiskā. 

Vairāk par krāsainajām kontaktlēcām un to specifiku varat uzzināt šajā rakstā:

http://www.sievietespasaule.lv/skaistums_mode/stils_mode/viss_par_krasainajam_kontaktlecam/

Krāsainās kontaktlēcas spēj ne tikai pārvērst gaišas acis, piemēram, par tumši brūnām, bet arī parastas zīlītes padarīt līdzīgas kaķa acīm vai kādai mistiskai radībai, ja vēlaties izveidot pārliecinošu tēlu karnevālam vai tematiskajai ballītei. Tikai jāatgādina – nevajadzētu pirkt krāsainās lēcas karnevāla tērpu veikalā, bet gan pie uzticama pārdevēja.