Kontaktlēcu lietotāju skaits pasaulē ar katru gadu pieaug, jo ražotāji spēj piedāvāt arvien ērtākas un acīm saudzīgākas lēcas, kā arī pieaug to cilvēku skaits, kuri novērtē tās visas priekšrocības, ko sniedz kontaktlēcu izmantošana briļļu vietā. Pieaugot kontaktlēcu pieprasījumam, aktuāls kļūst arī jautājums par ērtu iegādi.

Tagad kontaktlēcas var iegādāties arī internetā, kas ir atvieglojis ļoti daudzu lēcu lietotāju ikdienu. Tomēr iepirkšanās internetā prasa zināmu modrību un dažu likumsakarību ievērošanu. Kas ir tās lietas, kurām jāpievērš uzmanība, pērkot internetā tieši kontaktlēcas?

  • Pērc saskaņā ar recepti

Kontaktlēcas vienmēr jāiegādājas saskaņā ar ārsta izrakstīto recepti, kur būs norādīts gan lēcu veids, gan konkrēti stipruma parametri. Vienmēr savā interneta veikala pasūtījumā jāpārliecinās, ka ir ievadīti īstie skaitļi, kas sakrīt ar receptē norādītajiem. Jāatgādina, ka lēcas nevar uzsākt lietot bez ārsta konsultācijas. Ārsts pārbaudīs acis, pārliecināsies, ka tās ir piemērotas lēcu nēsāšanai, kā arī izrakstīs recepti lēcu iegādei.

  • Pārliecinies, ka pasūti vajadzīgo lēcu skaitu

Atceries, ka interneta pasūtījumā arī jānorāda lēcu skaits, lai, saņemot pasūtījumu, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, ka iepakojumā nemaz nav tik daudz lēcu pāru, cik jums nepieciešams. It īpaši tas attiecas uz vienas dienas lēcām. Pirms pasūtījuma novirzīšanas tālāk apmaksai, noteikti vēlreiz jāpārbauda visas pasūtījuma detaļas un pareizība.

  • Jaunas lēcas pasūti laikus

Jaunu lēcu pasūtījumu ieplāno laikus, ierēķinot arī laiku, kas vajadzīgs lēcu saņemšanai. Ja izmantojat divu nedēļu vai mēneša lēcas, negaidiet pēdējo dienu, kad jau jāmaina kontaktlēcas, lai veiktu pasūtījumu. Tā varat nonākt nepatīkamā situācijā, kad vēlamajā dienā jaunu lēcu vēl nav. Protams, vienmēr var izmantot brilles, bet tas arī var iztraucēt jūsu plānus, kuros brillēm nav vietas. Atgādinām, ka kontaktlēcas nedrīkst nēsāt ilgāk par to laiku, ko noteicis ražotājs konkrētajām lēcām.

Jāatgādina par tādu pakalpojumu, kā lēcu abonements. Tas nozīmē, ka vienojaties ar pārdevēju par noteiktu lēcu skaitu un veidu, ko automātiski jums piegādās izvēlētajā režīmā. Tas atkarīgs no tā, kādas lēcas lietojat un cik bieži tās nepieciešams mainīt.

  • Izvēlies uzticamu interneta veikalu

Kontaktlēcas ir medicīnas prece, tāpēc to iegādē jābūt vērīgiem un jāsadarbojas tikai ar uzticamiem pārdevējiem, kuri piedāvā kvalitatīvu un sertificētu preci. Dr. Lensor interneta veikals ir viena no šādām uzticamām vietnēm, kur var ātri un ērti iegādāties kontaktlēcas. Dr. Lensor interneta veikals sadarbojas tikai ar uzticamiem ražotājiem un piedāvā populārāko zīmolu kontaktlēcas plašā izvēlē.

  • Seko atlaidēm un ietaupi

Interneta vidē ir daudz vieglāk izvēlēties izdevīgāko lēcu piedāvājumu un sekot akciju piedāvājumiem. Regulāri tiek organizētas dažādas akcijas, ka uzticamākajiem klientiem un tiem, kuri pērk lēcas lielākā daudzumā, ļauj ievērojami ietaupīt. Tāpat izdevīgas cenas tiek piedāvātas dažādiem komplektiem, kuros ietilpst ne tikai kontaktlēcas, bet arī to kopšanas šķidrums, uzglabāšanas konteiners un kādi citi lēcu lietotājam nepeiciešami rīki. Lai nepalaistu garām interneta veikalu izdevīgos piedāvājumus, var pierakstīties saņemt aktuālo informāciju e-pastā.

  • Ievēro lēcu lietošanas laiku

Iegādājoties un sākot lietot kādas konkrētas lēcas, vienmēr jāiepazīstas ar ražotāja pievienoto informāciju, kur būs visas norādes, gan par lēcu drošu lietošanu, gan par to cik stundas un dienas tās ir paredzēts lietot. Nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt šīs ražotāja norādes, jo tas apdraud acu veselību. Diennakts ietvaros acīm vajag vairākas stundas atpūsties no lēcām, bet nedēļu un mēneša ietvaros lēcas ir regulāri jānomaina, jo vecās vairs nav iespējas pilnībā notīrīt, kas var radīt acu veselībai apdraudējumu.

Pērkot lēcas internetā, nedrīkst aizmirst, ka tāpat vismaz reizi pusgadā tāpat ir jādodas pie acu ārsta vai optometrista, kurš veiks redzes un acu veselības pārbaudi.