Laba veselība ir liels dārgums, dabas un ģenētikas dāvana. Zinām cilvēkus, kas pie ārstiem vispār neiet, viņiem nekad nekas nekait. Jā, labi, ja pie ārsta nav jādodas, veselība laba un slimības neķeras klāt. Tomēr maldīgs ir priekšstats, ka pie veselības jomas speciālistiem jādodas tikai tad, kad ir sāpes vai citi simptomi. Ir virkne tādu ārstu un speciālistu, kuri, neskatoties ne uz ko, vienalga ir regulāri  jāapmeklē. Kuri tie ir un kāpēc? Lasiet tālāk!

Ginekologs

Ginekologs ir sieviešu “obligātais” ārsts reizi gadā — bez ierunām un bez atrunām. Tā pus stunda reizi gadā patiešām var izglābt dzīvību. Ļoti daudzas sieviešu slimības attīstās bez izteiktiem simptomiem, tās pamana tikai tad, kad jau ir ļoti slikti. Bet tad arī ārstēšanā vairs nav īpaši daudz variantu, nereti tas beidzas pat letāli. Liela problēma ir sieviešu onkoloģiskās kaites — krūts vēzis, olnīcu vēzis, dzemdes kakla vēzis. Tos visus var pamanīt un laikus diagnosticēt tikai tad, ja sieviete regulāri apmeklē ārstu, veic rutīnas pārbaudes, kā arī pati zina, kādām izmaiņām organismā vajadzētu pievērst uzmanību.

Vai Tu, mīļā sieviete, šogad jau esi bijusi sava ginekologa kabinetā?

Zobu higiēnists

Zobu higiēnists ir tas, kurš veic mutes dobuma ģenerāltīrīšanu. Mēs taču arī ikdienā māju uzkopjam, bet pavasarī un rudenī veicam kārtīgu ģenerālo tīrīšanu. Tas nepieciešams arī mutē. Zobu higiēnists iztīra vistālākos kaktiņus, spraudziņas, nopulē zobus. Regulāra zobu higiēna ne tikai garantē, ka smaids būs daudz skaistāks, bet zobi arī veselāki visa mūža garumā, tos mazāk vajadzēs labot.

Piesakies zobu higiēnista vizītei jau tagad!

Zobārsts

Zobārsts jāapmeklē ne tikai tad, kad ļoti sāp vai arī ir acīm redzams bojājums, bet nepieciešams doties uz profilaktisku pārbaudi vismaz reizi gadā. Vislabāk to darīt neilgi pēc tam, kad apmeklēts zobu higiēnists. Tad zobārstam ir daudz labāks redzes lauks, vieglāk pamanīt pat nelielus bojājumus un laikus tos novērst. Jāatgādina, ka zobu higiēnista un zobārsta apmeklējumi attiecas arī uz bērniem jau no 2 gadu vecuma.

Ģimenes ārsts

Ja veselība ir laba, ja ikdienā ar nelielām saslimšanām tiek galā pašu spēkiem, tad cilvēki parasti nemaz tā nedodas pie ģimenes ārsta tikai tāpēc, lai parunātos. Bet vajadzētu gan.

Ģimenes ārsts ir tas pirmais bastions, tas, kurš redz kopainu un arī spēj atpazīt ir kā nenozīmīgus simptomus, noslieces uz kādu kaiti, varbūt nevēlamus dzīvesveida elementus, kas var kaitēt veselībai. Pacientam var šķist, ka viņš ir vesels, bet ģimenes ārsts uz to skatās caur citu prizmu — veic analīzes, mēra asinsspiedienu, skatās svaru un citas lietas. Šādu profilaktisku apskati vajadzētu ieplānot vismaz reizi gadā — savam sirdsmieram.

Dermatologs

Dermatologs šajā sarakstā varētu šķist negaidīts. Tomēr pēdējos gados nepiedodami daudz pieaudzis ādas saslimšanu skaits, it īpaši ar melanomu, kas ir viens no bīstamākajiem vēža veidiem. Dermatologs apskatīs dzimumzīmes un ādas veidojumus, laikus pamanot, ja kāds no tiem ir aizdomīgs. Melanomas gadījumā savlacīga diagnostika ir ļoti svarīga.

Acu ārsts

Arī par acīm ir jāparūpējas. Pieaugšā vecumā cilvēki reti iet pie acu ārsta, tikai tad, ja ir samilzusi problēma. Regulāras vizītes ļautu izvairīties no nopietnām saslimšanām, operācijām, redzes korekcijas līdzekļiem un redzes kvalitātes pasliktināšanās.