Vasara ir tas gadalaiks, kad sieviešu cīņa ar nevēlamo apmatojumu sasniedz savu kulmināciju, jo ir jāvelk bikini un īsas kleitiņas, tāpēc neko noslēpt vairs nav iespējams. Ar laiku, izmēģinot dažādas metodes, katra sieviete izvēlas sev piemērotāko metodi, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma. Katrai no metodēm ir kādas priekšrocības, kā arī ēnas puses.

Fotoepilācija

sieviete izmantojot fotoepilatoru epilē sev kājasVēl viena matiņu likvidēšanas metode, kas iegūst arvien lielāku popularitāti, ir fotoepilācija. Šīs metodes pamatā ir gaismas impulss, kas iedrabojas uz matiņa sakni, to iznīcinot. Fotoepilācijas galvenā priekšrocība ir patiešām ilgstošs rezultāts. Pēc tam, kad iziets sākuma kurss ar 3-6 procedūrām, āda būs gluda visu laiku. Vairākas procedūras nepieciešamas tāpēc, ka gaismas impulss var iedarboties tikai uz tiem matiņiem, kas ir aktīvā augšanas fāzē. Bet tas nav visiem matiņiem reizē, tie mainās un aug pakāpeniski.

Pēc pirmā kursa tikai vienu vai divas reizes gadā vajadzēs veikt atjaunojošo procedūru. Fotoepilācija ļauj iegūt gludu ādu uz visiem laikiem. Kā arī pati procedūra nav sāpīga, var būt tikai neliels diskomforts. Tas arī ir iemesls, kāpēc sievietes ir gatavas ieguldīt lielākus līdzekļus, lai iegūtu ilgstošu un paliekošu efektu bez sāpēm. Fotoepilācija pieejama ne tikai salonos, bet veicama arī mājas apstākļos. Var iegādāties fotoepilatoru, kas pielāgots lietošanai mājās.

Skūšanās

Matiņu skūšana, iespējams, ir izplatītākā metode, kā ātri atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma jebkurā ķermeņa vietā. Skūšanās ir pieejama, tā neprasa lielus finansiālos ieguldījumus, to var izdarīt ātri, kā arī ļoti būtiski, ka tas nav sāpīgi. Tomēr skūšanās ēnas puses ir vērā ņemamas, tāpēc arī sievietes šo metodi izmanto ne ilglaicīgi. Skūšanās patīkami gludais efekts pazūda jau pēc vienas vai divām dienām. Tas nozīmē, ka jāskujas ļoti bieži. Un tas var būt nogurdinoši, kā arī traucēt izbaudīt mirkli un dzīves spontanitāti. Vēl viena nepatīkama skūšanās blakus parādība ir ādas kairinājums un ieauguši matiņi.

Vaksācija

sieviete vaksē kājas izmantojot vaksācijas strēmelesVaksācija arī ir tiešām izplatīta metode cīņai ar liekajiem matiņiem uz ķermeņa. Vaksācijas priekšrocība ir gludas ādas efekts, kas saglabājas vairākas nedēļas. Tāpēc šai procedūrai nav jāvelta laiks ik pārdienām, kā tas ir ar skūšanos. Tomēr vaksācija ir sāpīga, tā arī prasa vairāk līdzekļu nekā skūšanās. Tām sievietēm, kurām mājas apstākļos neizdodas veikt kvalitatīvu vaksāciju, ir jābūt gatavām regulāri doties uz skaistumkopšanas salonu, bet tas nozīmē, ka jāatkailinās cita cilvēka priekšā, kas ne katrai dāmai var šķist ērti.

Epilators

Sievietes, kuras matiņu likvidēšanu intīmās vietās uzskata par pārāk privātu lietu, lai dotos uz salonu, labāk izvēlas iegādāties epilatoru un veikt matiņu likvidēšanu mājas apstākļos. Epilators ir neliela ierīce, kas aprīkota ar pincetēm, kas, ātri rotējot, izrauj matiņus. Šo procedūru var veikt jebkurā vietā un laikā, nav arī vajadzīgs ūdens, kā tas ir ar skūšanos, kā arī procedūra nav ķēpīga, kā tas ir vaksācijai. Epilatoru var paņemt līdzi ceļojumā, brīvdienās, izmantot pēc vajadzības.

Arī finansiāli tas ir izdevīgi, jo vienīgais ieguldījums ir ierīces iegāde. Tā uzticami kalpos daudzus gadus, ja izvēlas labu modeli. Tomēr arī epilācija ir sāpīga, ir īpaši, ja matiņi ir biezi. Intīmākās un jutīgākās vietās daudzas sievietes nemaz nesadūšojas izmantot epilatoru, jo tas ir pārāk sāpīgi. Pēc epilācijas arī nereti ir jācīnās ar ieaugušiem matiņiem.