Acis ir tas orgāns, kura neveselību pamanām diezgan ātri, jo tas ietekmē redzes kvalitāti un acu labsajūtu. Ja sākam sliktāk redzēt, ja acis ir apsārtušas, sausas, grauž, sāp, tad nevaram šādus simptomus nepamanīt. Tas mudina pēc iespējas ātri meklēt ārstu palīdzību, lai noskaidrotu simptomu iemeslus un saņemtu ārstu rekomendācijas, kā situāciju uzlabot.

VCA poliklīnikās pacientus apkalpo profesionāli oftalmologi, kuri veic acu izmeklējumus, nosaka diagnozi un iesaka piemērotāko ārstēšanas metodi. Pieteikties konsultācijai un izmeklējumiem tagad ir vēl ērtāk, jo to var izdarīt, aizpildot pieteikuma formu VCA mājaslapā vca.lv. Ar jums sazināsies reģistratūras darbinieks, lai precizētu vizītes laiku. Visbiežāk konsultācija iespējama jau tuvāko dienu laikā. Acu veselība nav tā lieta, ar ko vajadzētu vilcināties, tāpēc labāk pieteikties oftalmologa apmeklējumam jau tūlīt.

Acu lāzeroperācija — mazinvazīvs un efektīvs risinājums

VCA klīnikās pacientiem tiek veikta arī tāda mūsdienīga ārstēšanas metode kā acu lāzeroperācija. Tai ir daudz priekšrocību, kā dēļ acu lāzeroperācija kļūst arvien biežāk izmantota.

  • Tai ir īss operācijas laiks.
  • Nav nepieciešams ilgstoši atrasties stacionārā. Atsevišķos gadījumos tā var būt tikai ambulatora operācija, pēc kuras pacients drīkst doties mājās.
  • Acu lāzeroperācija nodrošina ievērojami īsāku pacienta atveseļošanās laiku, kas ir būtiski, lai pacients ātrāk varētu atgriezties ierastajā dienas ritmā, darbā un sabiedriskajā dzīvē.
  • Acu lāzeroperācija izslēdz nepieciešamību pēc ķirurģiskas iejaukšanās, kas pagarinātu atveseļošanās laiku un palielinātu iespēju, ka rodas kādas komplikācijas.

Acu lāzeroperāciju izmanto vairāku acu saslimšanu ārstēšanā, tāpēc tā ir progresīva, moderna un efektīva metode. Acu lāzeroperācija ir piemērota pacientiem, kuri sirgst ar dažādām tīklenes slimībām, glaukomu un sekundārās kataraktas problēmām. Lielākajā daļā gadījumu acu lāzeroperācija šiem pacientiem uzlabo acu stāvokli un novērš akluma risku.

Acu ārstēšana un estētiska uzlabošana

VCA oftalmologi palīdzēs jums arī risināt redzes problēmas, izrakstot piemērotākos redzes korekcijas līdzekļus — brilles vai kontaltlēcas. Atgādinām, ka tiem, kuriem jau ir izrakstīti redzes korekcijas līdzekļi, acu ārsts ir jāapmekle reizi pusgadā, lai veiktu pārbaudi un vajadzības gadījumā koriģētu redzes korekcijas līdzekļu stiprumu.

VCA oftalmologi veic vispārējo redzes pārbaudi, redzes asuma pārbaudi, acu spiediena mērīšanu, acu slimību ārstēšanu, kā arī varēs sniegt palīdzību acu traumu gadījumā. VCA klīnikās pacientiem pieejamas dažādas acus saslimšanu diagnostikas metodes un izmeklējumi.

Viens no šādiem izmeklējumiem ir osmolaritātes tests. Tā ir kairinātas acs, sausas acs, un hroniska konjuktivīta diferenciāldiagnostika, nosakot asaru osmolaritāti. Šāds izmeklējums būtu aktuāls tiem, kuri ilgstoši lieto kontaktlēcas, medikamentus, arī pēc acu operācijām, tiem, kuri ilgstoši strādā pie datora. Šobrīd tādu cilvēku ir ļoti daudz, jo vairumam darbinieku savu pienākumu izpilde ir kādā mērā saistīta ar datorierīču lietošanu.

VCA piedāvā arī plastiskas acu operācijas, kas ļauj uzlabot acu estētisko stāvokli, koriģēt plakstiņus, kas dažādos gadījumos var būt ne tikai neestētiski, bet arī traucējoši un redzes funkciju pasliktinoši. Tāpēc plastiskas acu operācijas nav tikai modes un skaistuma untums, bet medicīniska nepieciešamība, lai saglabātu labu redzes funkciju.

Atceries!

Lai nebūtu jānonāk situācija, kad jāmeklē palīdzība pie oftalmologa, jālieto redzes korekcijas līdzekļi un pat jāveic operācija, labāk jau laikus un regulāri sekot savai acu veselībai, ievērojot acīm draudzīgu un saudzīgu dzīvesveidu, kā arī veicot regulāras acu pārbaudes arī tad, ja nav nekādu sūdzību.