Urīna nesaturēšana ir veselības problēma, par kuru runā maz, bet tā ir tiešām izplatīta gan vīriešiem, gan sievietēm dažādā vecumā. Tas ir mīts, ka šī kaite piemeklē tikai vecumā. Urīna nesaturēšana var skart arī jaunus cilvēkus, jo šo problēmu var izraisīt dažādi faktori.

Par šo tēmu mēdz klusēt pat ģimenes locekļu starpā, jo no nesaturēšanas kaunās, to noliedz un negrib atzīt, ka ir problēma. Ignorēšana tikai pasliktina dzīves kvalitāti un neļauj uzsākt atbilstošu ārstēšanu vai terapiju, kas ļautu atbrīvoties no šīs problēmas. Jo vairumā gadījumu tas tiešām ir iespējams. Tikai jākonsultējas ar urologu un jānoskaidro problēmas patiesie cēloņi.

Statistikas dati liecina, ka sievietes biežāk un daudz jaunākā vecumā cieš no šīs kaites. Tam par iemeslu var būt gan ginekoloģiskas problēmas, gan grūtniecība un dzemdības, arī liekais svars un starpenes muskuļu vājums. Situācija, kad šķaudot, smejoties, sportojot biksītēs tiek urīns, ir izplatīta arī jaunu sieviešu vidū, bet jau pusmūžā un vēlāk problēma daudz kļūst izplatītāka.

Gados veciem pacientiem urīna nesaturēšana nāk kopā ar kustību un nieroloģiskiem traucējumieim, kādām traumām un saslimšanām. Urīna nesaturēšanai ir vairāki veidi un dažādi cēloņi. Tikai ārsts varēs diagnosticēt patieso problēmu un izvēlēties piemērotāko ārstēšanu. Visbiežāk tas ietver dzīvesveida izmaiņas, jaunus paradumus, arī fizioterapiju, vajadzības gadījumā arī ķirurģisku vai medikamentozu ārstēšanu.

Jo ātrāk vēršas pie ārsta, jo ātrāk var atgūt iepriekšējo dzīves kvalitāti.

Protams, ka reizēm urīna nesaturēšana nav ārstējama, tomēr ārsts var ieteikt, kā ievērojami palielināt dzīves kvalitāti. Galvenokārt to var izdarīt, izmantojot mūsdienīgus, profesionālus un ērtus higiēnas līdzekļus, kādus piedāvā, piemēram, TENA. Vairāk par TENA precēm varat uzzināt tena.lv. TENA klāstā ir pamperi pieaugušajiem, kas noder gados veciem cilvēkiem, pacientiem, kuri atrodas uz gultas vai ratiņkrēslā. Pamperi ir ērti, ar augstu uzsūktspēju, neitralizē nepatīkamu aromātu, ir ērti uzvelkami un neļauj sasmērēties apģērbam un gultasveļai. Zem apģērba tie ir nemanāmi.