Līdz ar bērna ienākšanu mājā parādās vairākas jaunas mēbeles, jo bērnam taču vajag kaut kur gulēt, kaut kur jānovieto visas mantas — apģērbs, aprūpes priekšmeti. Šoreiz par gultām. Kad un kādu gultu bērnam iegādāties?

Bērnu gultas ir pieejamas visdažādākās. Izvēle ir tiešām liela, saprotams, ka vecāki var apjukt. Tomēr sava loma izvēlē ir gan finansēm, gan praktiskiem aspektiem, gan dzīves telpas ietilpībai.

Redeļu gultiņa vai šūpulītis?

Sākumā bērns ir tik maziņš, ka viņam daudz vietas nevajag. Kā arī vecāki vēlas, lai mazulis vienmēr ir tuvumā, tāpēc viena no izvēlēm ir šūpulītis, kas neaizņem daudz vietas, ir novietojams tuvu vecāku gultai, to arī ērti šūpināt, lai mazuli nomierinātu. Jaundzimušajam arī labāk patīk būt tādā kā ligzdiņā un sajust sev apkārt robežas, jo tas atgādina sajūtu, kas viņam bija mātes vēderā. Tāpēc jaundzimušie labprāt guļ šūpulīšos.

Tomēr jārēķinās, ka šupulītis noderēs labi ja dažus mēnešus. Ja vecāki nav gatavi jau pēc dažiem mēnešiem pirkt jaunu gultiņu, tad labāka pirmā izvēle būs tādas bērnu gultas, kas ir lielākas, kurām ir redeļu vai auduma malas. Tādas bērnu gultas būs labi izmantojamas pat visu pirmo bērna dzīves gadu vai pat ilgāk, jo izmēri to atļauj. Tās ir stabilas un ērti novietojamas vajadzīgajā vietā, arī blakus vecāku gultai.

Kad bērns jau gatavs nopietnākai gultai

bērnu-gultasPēc gada vecuma un tuvāk divu gadu vecumam vai nedaudz vēlāk, bērns jau ir paaudzies tik liels, ka droši var domāt par nopietnāku gultu. Dažādos dizainos pieejamas tādas bērnu gultas, kas derēs vismaz no diviem gadiem līdz pat skolas vecumam. Ja vēl izvēlas tādu modeli, kas ir pagarināms pēc vajadzības, tad šādas bērnu gultas kalpos vēl ilgāk.

Tā kā tie ir diezgan gari gadi, kad bērns var lietot šo gultu, ir vērts ieguldīt līdzekļus kvalitatīvā mēbelē. Zinām, ka bērni mēdz pa gultu lēkāt un visādi citādi to mehāniski ietekmēt, tāpēc novērtēsiet stabilu, izturīgu gultu, kas izturēs visu, ko bērns tai liks pārciest. Populāra izvēle ir bērnu gultas no masīvkoka vai saplākšņa, tās ir izturīgas, labi izskatās, koks arī ir bērnam draudzīgs materiāls.

Bet bērnu mēbeļu ražotāji piedāvā bērnu gultas arī no citiem materiāliem. Te gan jāņem vērā, ka ļoti zema cena droši vien atsauksies arī uz kvalitāti. Tāpēc var gadīties, ka pēc gada gulta jau būs tāda, ka jāmeklē jauna. Tad jau labāka izvēle ir kvalitatīva masīvkoka gulta, kas jau ir lietota. Tā droši nokalpos vēl arī jūsu bērnam. Labu gultu noteikti vērts pirkt pirmajam bērnam, jo tā varēs palikt mantojumā nākamajām atvasēm.