Visi taču ir redzējuši filmu “Viens pats mājās”, kur zagļi jau laikus noskaidro, kura ģimene Ziemassvētku brīvdienās nebūs mājās. Garnadžiem svētki ir īsts pļaujas laiks, jo jāsteidz izmantot cilvēku prombūtne, arī vieglprātība un nevērība pret sava īpašuma drošību.

Lai gan šķiet, ka tā kā filmā notiek tikai Amerikā, tā nav. Pagājušajā gadā mūsu kaimiņu māju apzaga tā kārtīgi. Aiznesa visu sadzīves un elektrotehniku, kas bija kaut ko vērta, arī sporta aprīkojumu un bērnu velosipēdus, kas glabājās mājas noliktavā. Toreiz bijām gan skumji par notikušo ar kaimiņiem, gan priecīgi, ka mūsu mājai tas gāja secen.

Kā pasargāt savu māju?

Tieši tajā laikā darbojāmies ar piemājas teritorijas iekārtošanu. Pēc šī atgadījuma nopietni domājām, kā arī savai mājai nodrošināt labāku aizsardzību pret nevēlamiem ciemiņiem. Zinājām, ka liksim žogu. Bet tad pārdomājām attiecībā par to, cik pamatīgu vajadzētu žogu.

Izvēlējāmies tādu kārtīgu. Žogu apvienojām ar izturīgiem vārtiem. Tiem tika ierīkota vārtu automātika, kas ļāva vēl palielināt mūsu mājas drošību. Vārtu automātika nodrošina, ka pa tiem iekļūst tikai piederošas personas. Tāpat arī ir ērti, ka vārtu automātika atbrīvo rokas, jo nav manuāli jāver vārti ciet un vaļā. Mūsu izvēlētā vārtu automātika bija no Ripo https://ripo-baltic.com/. Žogs, vārti un vārtu automātika kalpo jau apmēram gadu. Un esam ar tiem ļoti apmierināti. Tie ne tikai labi izskatās, bet arī ir droši. Tie noteikti uzticami kalpos ilgus gadus.

Daži padomi mājas drošībai Ziemassvētku laikā

drošība-ziemassvētkosJa svētku dienās plānojat būt ārpus mājas, tad noteikti jāpārliecinās, ka visas ieejas ir labi aizslēgtas, visi logi aizvērti. Ja ir ierīkota signalizācija, noteikti nedrīkst aizmirst to ieslēgt. Tā ir diezgan izplatīta kļūda. Cilvēki steigā aizmirst ieslēgt signalizāciju, kas reāli varētu pasargāt no nepatīkamiem atgadījumiem. Ja ir labas attiecības ar kaimiņiem, var palūgt, lai viņi šajās dienās, kad paši neesat uz vietas, pievērš uzmanību tam, kas notiek jūsu īpašumā. Ja redz kaut ko aizdomīgu, lai ziņo policijai vai jums pašiem.

Bet svētku laikā ir jādomā ne tikai par to, kā pasargāt māju no nelūgtiem viesiem, bet arī par to, kā būt drošībā mājas iekšpusē. Tieši svētku laikā ir daudz un dažādu apdraudējumu, ko radām paši. Un tie var būt bīstami, ja esam neuzmanīgi un nevērīgi pret apkārt notiekošo.

  • Bez uzraudzības nedrīkst atstāt sveces un jebkuru atklātu liesmu.
  • Pirotehnika jālieto tikai tā, kā to noteicis ražotājs. To drīkst darīt tikai pieaugušie. Un labāk to nedarīt personām, kas ir alkohola reibumā.
  • Arī elektroierīces jālieto apdomīgi.
  • Tuvu liesmai nenovietot viegli uzliesmojošus un degošus priekšmetus.
  • Pēc svētkiem, dodoties pie miera, jāpārliecinās, ka visi vadi izņemti no kontaktligzdām un nodzēstas visas svecītes eglītē.
  • Ziemassvētkus arī ceram sagaidīt ar sniegu un salu. Tas nozīmē, ka telpas gribam sasildīt. Un varbūt pat nopērties pirtī. Jāatceras, ka nedrīkst pārkurināt krāsnis. Un ar apkures iekārtām jārīkojas īpaši uzmanīgi.