Lai auto labi ripotu un ikdienā nesagādātu rūpes, ir jādomā ne tikai par tā atbilstošu uzturēšanu un laicīgu remontu, bet arī to, kādu degvielu izvēlas. Degvielas kvalitāte ir ļoti būtiska, lai automašīnas motors darbotos bez problēmām. Lai gan degvielas kvalitāti nosaka zināmi standarti, tomēr joprojām nav retums, kad braucēji sūdzas par sliktas kvalitātes degvielu, kas vienalga kaut kā nokļūst pārdošanā un līdz pircējam.

Izvēlies uzticamu degvielas pārdevēju

Ik pa laikam var lasīt un dzirdēt autovadītāju viedokļus, ka vienā vai otrā uzpildes stacijā ielējuši automašīnās sliktas kvalitātes degvielu, kas radījusi problēmas ar dzinēju. Te gan jāsaka, ka nav viegli noteikt, kur būs vai nebūs labāka degviela, tāpēc ir vien jāmēģina un jāpārbauda pašiem. Tomēr jāatceras, ka ne visas problēmas var novelt uz degvielu, gadās, ka automašīnai jau ir tehniskas problēmas.

Lai mazinātu iespēju, ka savu auto papildināt ar sliktu degvielu, jāaizmirst par aizdomīgām uzpildes vietām un pavisam noteikti par pārdevējiem, kuri piedāvā degvielu kannās iegādāties “lētāk”. Galu galā tas jums var izmaksāt dārgi.

Slikta degviela var novest pie dārga dzinēja remonta

Var jau būt, ka zemas kvalitātes degviela neapstādinās jūsu auto uzreiz, bet palēnām radīs arvien nopietnākus bojājumus. Pirmais, kas cieš no sliktas degvielas, ir degvielas sūknis. Tieši degvielas sūknis jau visaktīvāk saskaras ar degvielu, tāpēc arī saņem aktīvāko bojājumu. Degvielas sūknis var sāk dīvaini rūkt, vēlāk sāk kristies degviela spiediens, bet tad jau nav tālu brdis, kad degvielas sūknis pārstāj darboties pavisam. Ja situācija ir novesta tik tālu, tad skaidrs, ka jāpērk jauns degvielas sūknis – https://www.trodo.lv/degvielas-suknis.

Bet degvielas sūknis jau nav vienīgais, kurš pamazām tiek bojāts. Arī citas dzinēja detaļas. Un tas nozīmē, ka brīdī, kad auto vispār atteiksies braukt, var nākties veikt nopietnu dzinēja remontu, kas arī dārgi izmakasās. Vai tas ir to vērts?

Degvielas piedevas un dažādi piemaisījumi

Bieži vien degvielai tiek pievienotas kādas piedevas, lai it kā uzlabotu tās kvalitāti. Tomēr, ja to dara bezmērķīgi, skaidri neizpētot vajadzību un jau esošo degvielas sastāvu, tad piedevas var nesniegt vēlamo rezultātu, bet galu galā radīt automašīnām problēmas. Tāpat riski pastāv, ka degvielā iekļūst dažādi mehāniski piemaisījumi, kas nāk no nepiemērotas uzglabāšanas, arī transportēšanas laikā no nepiemērotiem konteineriem.

Lai gan vairumam lielo tirgotāju kaut kas tāds šķistu neiespējams, jo tiek ievēroti visaugstākie standarti, tomēr piesardzība vienmēr ir nepieciešama. Ja auto ir labā darba kārtībā, bet parādās aizdomīgi simptomi, tad vērts padomāt, vai tam nav sakars ar degvielas kvalitāti. Varbūt var kādu laiku pildīt degvielu citā vietā, lai varētu salīdzināt. Un noteikti auto laikus jāpārbauda servisā.