Kad nesenā pagātnē ir sāpīga pieredze un vilšanās, ir vajadzīgs daudz drosmes, lai mēģinātu atkal. Un tad esam pārliecināti, ka nepieļausim vecās kļūdas, visu darīsim savādāk. Šoreiz tas ne par lielo dzīvi, bet par tādu šķietami nesvarīgu lietu kā autoskolas izvēle.

Pirms desmit gadiem, kad bija pirmskrīzes laiks un dzīve visiem sita augstu vilni, es nolēmu, ka vajag autovadītāja apliecību un savu auto. Iestājos autoskolā — labi zināmā, ērti pieejamā netālu no darba un studijām. Sapņi bija lieli. Bet galu galā iznāca vilšanās.

Daļēji pati biju vainīga, jo pietrūka apņēmības un spējas par sevi pastāvēt. Kādā brīdī sapratu, ka esmu autoskolai tikai naudas izsūkšanas objekts, mani pat ne tuvu vēl negrasījās sūtīt uz eksāmeniem. Un pati kārtība bija organizēta tā, ka kursants tikai maksāja un maksāja. Un galu galā es neizturēju, jo man vienkārši pietrūka naudas un piezagās bezcerība, vairs neticēju, ka to varu.

Biju dzirdējusi daudz kritikas, tekstus, ka vēl jāpabrauc, vēl nav labi. Pēc tam, kad beidzot nokārtoju skolas braukšanas eksāmenu, biju šokā, kad man pateica, ka vēl no jauna jākārto teorija skolā, jo esot pagājis pārāk ilgs laiks. Un tas jāpaspēj īsā laikā, jo tad atkal no jauna liks kārtot braukšanas eksāmenu. Protams, ka tas viss notika par papildu naudu. Mani resursi un ticība sev bija izsmelti, tāpēc visu pametu.

Tagad šī pieredze vēl ir labā atmiņā. Bet biju gatava sākt no jauna. Tomēr kā ļoti svarīgu faktoru uztvēru pareizās autoskolas izvēli. Vairs negribēju sastapties ar noniecinošu un viltīgu attieksmi, kur nevienam patiesībā neinteresē, lai es ātri un efektīvi apgūtu prasmes.

Bet autoskolas Rīgā ir ik dažādas un liela skaitā!

Tāpēc nesteidzos ar šo soli, lai varētu izpētīt, ko tad autoskolas piedāvā. Ievāktu atsauksmes no draugiem un paziņām, kuri nesen ir ieguvuši autovadītāja apliecību. Tā vismaz nonācu pie dažiem konkrētiem variantiem.

Vēl arī izpētīju visu šo autoskolu kārtību un līguma nosacījumus, informāciju no CSDD. Tas man bija būtiski, lai atkal nekļūtu par ķīlnieci, kad tikai maksāju un maksāju. Un jāsaka, ka izvēle nebija viegla, tā savā ziņa līdzinājās neiespējamajai msiijai, jo tādu vienu ideālo variantu tā arī neredzēju. Bet galu galā mana izvēle mani apmierina (autoskola Credoautoprieks), jo pie tiesībām pavisam nesen tomēr tiku.