Ļoti daudzas sievietes mēdz sūdzēties par hormonu traucējumiem. Sievietes hormoni atbild par pašu galveno – par spēju ieņemt un iznēsāt bērniņu. Tāpēc ir tik ļoti svarīgi, lai tie būtu sabalansēti. Agrāk, kad cilvēki bija daudz veselīgāki, sievietēm problēmu ar hormoniem praktiski nebija, ja bija, tad tikai laikā, kad tuvojās menopauze.

Iemesli

Hormonālās problēmas rodas dažādu iemeslu dēļ: hroniskas saslimšanas, cistas, nieru, virsnieru darbības traucējumu dēļ, organisma paaugstinātā testosterona līmeņa dēļ, abortu un pat regulāru stresu un nepareiza uztura dēļ. Lai vai kā, ar šīm problēmām ir jācīnās, jo tas var ietekmēt sievietes vispārējo veselības stāvokli.

Hormonālos jautājumus risina ginekologs endokrinologs.

Ginekologs endokrinologs ir speciālists ginekoloģisko hormonu izmeklēšanā un to radīto traucējumu diagnostikā.

Ārsts, kurš spēj palīdzēt

  •       Menstruālā cikla traucējumi;
  •       PCO jeb policistisku olnīcu diagnostika un ārstēšana;
  •       Neauglības problēmu risināšana un diagnosticēšana;
  •       Hormonālā kontracepcija – ieteikumi un konsultācijas;
  •       Paaugstināta riska grūtniecības uzraudzība;
  •       Gatavošanās mākslīgās apaugļošanas procedūrai;
  •       Vielmaiņas traucējumu ārstēšana.

Ginekologa vizīte ir pirmais solis savu problēmu risināšanai. Katrai sievietei būtu jābūt tādam ārstam, kuram viņa uzticas. Ārstam jābūt kā uzticības personai, jo tieši ārsts ginekologs būs tas, kurš palīdzēs ar kontracepciju, palīdzēs ar grūtniecību un konsultēs sievieti svarīgos viņas veselības jautājumos.

Hormonālais disbalanss

Pirmie simptomi ir straujas garastāvokļa izmaiņas, karstuma viļņi, nervozitāte un pat agresivitāte, var būt arī neregulārs menstruāciju cikls un sāpīgās mēnešreizes. Protams, vislabāk vērsties pie ginekologa, tad ārsts pēc izmeklējuma un analīzēm varēs izvērtēt, cik situācija ir bīstama, vai var iztikt ar dabīgiem hormonus saturošiem līdzekļiem vai arī nepieciešams izmantot recepšu medikamentus. Vairumā gadījumu sievietei pietiek vien ar veselīga dzīvesveida ievērošanu – aktivitātes, sports, pastaigas, svaigs gaiss un veselīgs uzturs.

Vesela sieviete – laimīga sieviete

vesela-un-laimiga-sievieteSievietes veselība ir kas īpašs. Sieviete spēj ieņemt, iznēsāt un dzemdēt bērnu, tas ir gandrīz kā vesels dabas brīnums. Bieži vien saka, ka sieviete kļūst par īstu sievieti tad, kad laiž pasaulē bērnu. Tas ir maģisks laiks – mazuļa gaidīšana un laišana pasaulē. Tas ir arī laiks, kad īpaši jārūpējas par savu veselību, jo mazulis ir pilnīgi atkarīgs no mammas veselības stāvokļa, no tā, ka viņa ēd, dzer un elpo, kā jūtas fiziski un morāli.

Ir svarīgi, lai blakus vienmēr būtu zinoši speciālisti, kas sievieti atbalstīs visā, kas saistīts ar viņas veselību.