Temperatūras pakāpeniskā pazemināšanās liecina, ka apkures sezona ir jau durvju priekšā. Un tie, kuriem ir iespēja pašiem regulēt mājā siltumu, jau noteikti ir izmantojuši iespēju šajās drēgnajās septembra dienās radīt mājās omulīgu siltumu. Tie kuri dzīvo daudzdzīvokļu namos, tādos brīžos spiesti izlīdzēties ar sildītājiem, jo līdz brīdim, kad ēkai pieslēgs centrālo apkuri, ir vēl kāds brītiņš jāpagaida. Tāpēc jāsecina, ka tie, kuriem ir sava autonomā apkure, ko var lietot pēc vajadzības, ir izdevīgākā situācijā.

Malka — joprojām izplatīts kurināmais

Lai gan arvien vairāk priekšroka tiek dota modernajiem apkures veidiem, kas maz prasa cilvēka klātbūtni, tomēr par vienu no izplatītākajiem apkures materiāliem var uzskatīt malku. Modernās apkures iekārtas, kas darbojas ar gāzi, granulām, siltumsūknis, elektriskie radiatori ir risinājumi, ko biežāk izmanto tad, kad ceļ jaunu īpašumu vai atjauno un modernizē jau esošo.

Tomēr ne visi to var atļauties, tāpēc darbina jau esošo apkures sistēmu, kas pamatā darbojas ar malku. Tā var būt malkas centrālā apkure vai malkas krāsnis. Un tāpēc malkai joprojām ir liels pieprasījums, jo visiem taču ir jāsagādā pietiekami krājumi apkures sezonai.

Atstāt šo jautājumu laikus neatrisinātu ir diezgan riskanti un muļķīgi, jo ziemas vidū malkas cena būs augstāka. Kā arī nevar jau prognozēt, vai vajadzīgajā brīdī izdosies iegādāties vēlamo malkas daudzumu. Tāpēc vairums iedzīvotāju iegādājas vai paši sagatavo tik daudz malkas, lai iztiktu līdz nākamaji siltajai sezonai.

Pēdējais brīdis savest kārtībā dūmvadu

Nav būtiski, kāds kurināmais un kāda apkures iekārta tiek mājā izmantota, jo nemainās fakts, ka ir ļoti jāseko līdzi tam, kādā stāvoklī ir dūmvads, jo no tā ir atkarīgs, cik ugunsdroša ir ēka.

Statistika liecina, ka aukstajos mēnešos tieši dūmvads un apkures iekārta ir par vienu no biežākajiem iemesliem ugunsgrēkiem. Bojāts un netīrīts dūmvads ir kā bumba ar laika degli. Varbūt vienu sezonu vēl izturēs un nekas slikts nenotiks, varbūt šī ziema būs liktenīga un kādā klusā, skaistā ziemas dienā atnesīs ugunsnelaimi. Un to noteikti nevēlas neviens.

Lai no tā izvairītos, ir katru gadu pirms apkures sezonas sākšanas ir dūmvads jāpārbauda un arī noteikti jāiztīra.

Ko darīt ar vecu dūmvadu?

Bet nemaz jau nav tik vienkārši ar tiem dūmvadiem. Ja tas ir labs, nav jau grūti to iztīrīt pašam vai izsaukt skursteņslauķi. Bet ko darīt tad, ja tas tiešām ir sliktā stāvoklī un nav nākamaja apkures sezonā izmantojams? Bet tūlīt jau rudens klāt? Tad ir jāmeklē risinājumi, kā lētāk un ērtāk uzlabot situāciju.

Ja finanses to atļauj, tad noteikti ilgtermiņā izdevīgāk ir ierīkot jaunu dūmvadu un apkures iekārtu. Tas prasītos vairumā veco māju. Tomēr iespējas cilvēkiem ir tādas, kādas ir. Bet ir arī piemēroti risinājumi šādiem gadījumiem.

Piemēram, nerūsējošā tērauda dūmvads ir ievietojams jau esošajā skurstenī kā odere, kas sniegs tādu pašu efektu kā jauns skurstenis, izturēs moderno apkures iekārtu augstās temperatūras. Un izmaksas šādam dūmvadam būs zemākas, nekā dūmvada pārmūrēšana vai jauna keramiskā dūmvada ielikšana. Nerūsējošā tērauda dūmvads ir arvien pieprasītāka izvēle tieši ērtās izmantošanas un pieejamo cenu dēļ, bet tā dēļ netiek zaudēta nepieciešamā kvalitāte.

Latvijā šādus dūmvadus labā kvalitāte un par pieejamām cenām ražo un pārdod uzņēmums RGJ. Vairāk par produkciju un cenām var uzzināt vietnē rgj.lv.