Vairums cilvēku autoskolā iestājas tad, kad īstā skola jau sen aiz muguras. Prasmes mācīties var būt palikušas vājākas. Un kas tad tur — autoskola jau nav nekas nopietns! Ai, tie ir maldi, uz kuriem iekrīt daudzi. Un šāda nostāja var arī beigties ar to, ka pie kārotās apliecības nemaz netiek.

Autoskolas ir nopietnas mācību iestādes, kurās audzēkņiem ir tikpat nopietni arī jāatiecas pret mācību procesu. Jo labāk klausās nodarbībās un atbildīgāk izpilda mājās uzdoto, jo ātrāks un labāks būs apmācību rezultāts. Autoskolas mācību procesu dala teorētiskajā un praktiskajā. Teorijas daļa ir jāklausās lekciju formā, kur klātienē ar pasniedzēju tiek pārrunāti visi jautājumi. Tas ir labākais veids, kā nostiprināt zināšanas. Tāpat ir regulāri pārbaudes darbi par teorētisko daļu. Tie ir kontroldarbi, kuriem ir jāmācās, tāpat,  kā to darīja skolā.

Neatliec mācības uz pēdējo brīdi

Skolā un studju laikā daudziem ir paradums visu lielāko mācīšanos atlikt uz pēdējo brīdi. Autoskolā tā nevajadzētu riskēt. Ja skolā mācības bija vienīgais pienākums, tad pieaugušo dzīvē taču autoskola ir tikai viens no puzles gabaliņiem. Ir darbs, ģimene, hobiji, sabiedriskie pienākumi un citas lietas. Nav garantijas, ka pirms svarīgā eksāmena negadīsies kaut kas neparedzēts, kas laupīs cerēto iespēju kārtīgi mācīties vairākas dienas pēc kārtas.

Piemēram, var saslimt bērns, vai darbā parādīties negaidīti un steidzami pienākumi. Labāk mācīšanos neatlikt, strādāt jau nodarbību laikā un katru dienu apgūt kaut vai mazumiņu. Arī praktiskās braukšanas nodarbības nevajag īpaši atlikt. Jo blīvāk tas ieplāno, jo labāk notiek apmācība, tiek gūta pieredze. Ja ir iespēja pabraukt arī ārpus autoskolas un nodarbībām ar instruktoru, tad to vajag izmantot, lai uzlabotu savas prasmes.

Izmanto iespēju pildīt uzdevumus internetā

Noderīgs palīgs autoskolas programmas apgūšanā var būt arī internets. Tur var lasīt gan ceļu satiksmes noteikumus, gan pildīt tiešsaistes testu, līdzīgu tam, kāds būs īstajā CSDD pārbaudījumā. Tas ir labs treniņš, kas arī palīdz nostiprināt un atkārtot teorētiskās zināšanas, izpētīt dažādas ceļu satiksmes situācijas, nesteidzīgi izdomājot, kā tajās būtu pareizāk jārīkojas. Testu internetā var pildīt neskaitāmas reizes. Un tas ir pieejams ne tikai CSDD mājaslapā, bet saites uz to izvietotas arī autoskolu mājaslapās, lai atvieglotu meklēšanu. Atliek tikai izmantot savas autoskolas mājaslapu un tajā pieejamās iespējas.

Kura autoskola labāka?

Jā, šāds jautājums ir aktuāls ikvienam, kurš plāno iegūt autovadītāja apliecību. Tad parasti tiek jautāta draugu un paziņu pieredze, internetā meklētas atsauksmes. Un tas arī ir pareizais ceļš, lai zinātu, kurā autoskolā iegūsiet to, kas nepieciešams — labas auto vadīšanas prasmes. Nebūs prātīgi ieciklēties tikai uz lētāko piedāvājumu un īsāko apmācību laiku, kas arī vienmēr visus interesē. Kvalitāte ir noteicošā, jo pēc tam jau pašam būs jāpiedalās satiksmē, jāved bērni, jāatbild par to, ko izdari uz ceļa.

Ja nav skaidrības, ko izvēlēties, vienmēr var paļauties uz pieredzi — piemēram, autoskola Credo autoprieks ir ar 12 gadu veiksmīgu pieredzi šajā jomā.