Zināms, ka Latvijā medicīnu var uzskatīt par maksas pakalpojumu, jo vairumā gadījumu pacienti nesagaida valsts apmaksātos pakalpojumus, bet izvēlas satikt ārstu ātrāk, maksājot par to paši no savas kabatas. Tomēr izdevumi par ārsta konsultāciju vai analīzēm nav salīdzināmi ar tām summām, ko nākas iztērēt tad, ja jāapmeklē zobārsts. Tās tiešām var būt iespaidīgas naudas summas, kas jāatstāj zobārsta kabinetā, ja ir vairāki labojami zobi vai jāliek zobu implanti, kā tas nesen bija manā gadījumā.

Skaistu smaidu vēlas katrs

Zobi ir bijis viens no mana izskata vājajiem punktiem jau sen, jo tie nav perfektā rindā, kā arī tie ātri bojājas, neskatoties uz manu centīgo kopšanu un profilaksi. Zobārsts teica, ka man vienkārši nav paveicies ar ģenētiku šajā jomā. Tāpēc man ir nācies zaudēt dažus zobus, jo tos vairs īsti nevarēja pienācīgi salabot. Zaudējot zobu, protams, ka ir diskomforts, jo izmainās arī sejas izskats, ir mazāka vēlme smaidīt, lai neviens nepamanītu zobu trūkumu.

Zināju, ka šis jautājums ir jārisina, jo nevēlos dzīvot diskomfortā. Tomēr fakts, kas liek visu rūpīgi pārdomāt, bija finanses, kas bija nepieciešamas, lai tiktu ielikti zobu implanti, kas bija visatbilstošākais risinājums.

Es palūdzu zobārstam veikt apskati un aprēķinus, lai zinātu, ar kādu naudas summu man jārēķinās. Kad tajā bija gūta skaidrība, atlika izdomāt, kā atrast nepieciešamos līdzekļus.

Ir vērts veidot iekrājumus

Man bija iespēja daļu nepieciešamās summas izņemt no sava krājkonta, kur jau kādu laiku atliku pa nelielai summai. Tagad tiešām jutu, ka tam ir bijusi jēga, ka veidoju uzkrājumus. Tomēr summa bija nepietiekama. Tad izdomāju, ka varētu pārdot dažas savas personīgās lietas, ko īsti neizmantoju, bet tās ir gana labas, lai noderētu citiem. Tā man skapī stāvēja vairākas pilnīgi jaunas kleitas, kuras vienkārši nederēja un gaidīja to brīdi, kad beidzot nometīšu dažus kilogramus.

Un vēl rotu lādītē glabājās vairāki zelta gredzeni, kas bija gana vērtīgi, lai par tiem iegūtu pieklājīgu naudas summu. Zelta gredzeni bija gan agrāk pirkti, gan viens saņemts dāvanā, bet man tos īsti nepatika nēsāt, kaut kā nejutos ar tiem ikdienā ērti. Tā tie tika izmantoti ļoti reti. Tāpēc nolēmu, ka šāds pielietojums tiem būs daudz noderīgāks. Zelta gredzeni man ļāva iegūt vēl atlikušo summu, kas bija nepieciešama, lai beidzot tiktu ielikti implanti zobiem tur, kur tas nepieciešams.

Pēc tam, kad tas bija paveikts, jutos lieliski un atkal varēju smaidīt pēc sirds patikas. Un jau uzreiz nolēmu, ka atkal sākšu veidot iekrājumus, lai vajadzības gadījumā bez kavēšanās varētu doties pie zobārsta.