Tendences modes pasaulē ir tikpat mainīgas kā gadalaiki. Katru sezonu šīs jomas eksperti nāk klajā ar ieteikumiem, ko vilkt, ko nekādā gadījumā nevilkt, jo tā būs briesmīga stila kļūda. Protams, ka te varētu strīdēties, kurš ir modes eksperts, vai vispār kādām tendencēm ir jāseko, cik tās ir pamatotas un reāli īstenojamas ikdienā, vai arī iederas tikai uz “mēles” modes skatē.

Bet cauri gadiem un visām modes pasaules izmaiņām savu pozīciju ir noturējušas dažas klasiskas vērtības gan apģērbu, gan aksesuāru jomā. Tāda ir mazā melnā kleitiņa, kvalitatīvi džinsi, ādas jaka, melnas laiviņkurpes, zīds, lins un citi dabiski materiāli. Tāpat no modes nekad neiziet tradicionālie juvelierizstrādājumi — zelta un sudraba rotaslietas klasiskā izpildījumā. Ar tiem nevar kļūdīties, lai arī kāds būtu stils un pasākums. Juvelierizstrādājumi arī kalpo ļoti ilgi, tos var atjaunot, salabot, pārveidot. Tā ir laba investīcija un vērtība, kas vienmēr atmaksājas. Tāpēc ir vērts ieguldīt līdzekļus nevis ātri gaistošās un mirkļa slavā esošās lietās, bet gan kvalitatīvās un universālās vērtībās, kas būs izmantojamas ilgi un daudzveidīgi.

Tādi noteikti ir juvelierizstrādājumi, kas izgatavoti no vērtīgiem un kvalitatīviem materiāliem, kam ir arī finansiālais segums. Tad vajadzības gadījumā juvelierizstrādājumi var arī tikt pārvērsti reālos finanšu līdzekļos.

Kvalitatīvi un dabiski materiāli

Lai gan ražošanas industrija piedāvājusi tik daudzus modernus un progresīvus materiālus un risinājumus, kas paver jaunas iespējas, tomēr cauri laikiem savu statusu spējušas saglabāt tās lietas, kas ir no augstākās kvalitātes materiāliem, kuri lielākoties ir dabiskas izvelsmes — koks, vilna, zīds, āda, lins. Daudzas lietas, kas prasmīgi izgatavotas no šiem materiāliem, mūsu mājās saglabājušās vēl no vecmāmiņu un pat senākiem laikiem.

Tās ir lietas, ko novērtējam, glabājam un varam ar lepnumu izmantot pat šodien.

Kvalitāte kā vērtību mērs jau attiecas ne tikai uz modi, bet ikvienu jomu, jo kvalitatīvi risinājumi saistīti ar ilgtermiņa domāšanu, attālināšanos no patērētāju kulta, kas tikai domā kategorijās — lētāk, vairāk, ātrāk. Labas lietas prasa gan profesionālu darbu, laika ieguldījumu, gan finansiālus ieguldījumus. Tāpēc katra vajadzība ir rūpīgāk jāpārdomā, jāsaprot, kas patiešām ir nepieciešams.

Ne visam, ko laikmets un eksperti paziņojuši par must have, jāatrodas tavā dzīvē. Katrs pats izlemj, kas viņam nepieciešams, kas ienāks viņa dzīves telpā. Un šī izvēles brīvība tomēr ir lieliska, bet tā arī prasa stipru gribu un personību, jo pakļauties masu spiedienam un tendencēm taču ir tik viegli un ērti.

Tas neprasa daudz domāt un izkopt savu individuālo stilu, vērtības, jo katru sezonu visu kāds pasaka priekšā.