Gana bieži ir aktualizēts temats par to, cik nozīmīgi ir atrast SAVU ārstu. Tāpat, kā ir savs frizieris, skaistumkopšanas speciālists un citi nozīmīgi cilvēki, kuriem uzticamies un zinām viņu prasmes, tāpat jārīkojas arī veselības jautājumos. Jāatrod tāds speciālists, kuram var uzticēties, ar kuru ir labs kontakts, kurš ir profesionāls un pieejams.

Kritēriji, pēc kuriem katrs varētu meklēt savu ārstu, noteikti var atšķirties, jo situācijas un vērtību skala katram ir dažāda. Tomēr daži kritēriji noteikti ir vienojoši un svarīgi ikvienam, lai varētu apgalvot, ka saticis SAVU īsto ārstu un veselības aprūpes speciālistu.

 

  • Profesionalitāte un pieredze

 

Pie ārsta jau vēršamies tāpēc, lai gūtu patiesu un precīzu informāciju par savu veselības stāvokli, iegūtu labāko un efektīvāko ārstēšanas plānu. Tāpēc profesionālitāte noteikti ir pirmais un būtiskākais kritērijs, pēc kura tiek meklēts ārsts.

Ārstu katrā nozarē ir daudz, tāpēc ne vienmēr ir viegli uzreiz saprast, kur doties. Šobrīd ierasts veids, kā vismaz nedaudz atsijāt informāciju, ir internetā esošās informācijas izpēte. Tiek izpētītas atsauksmes, arī ārstu darba pieredze un ziņas par viņu karjeru, kas parasti atrodamas slimnīcu vai klīniku mājaslapās. Tāpat sava nozīme ir arī tam, kādu informāciju par šo ārstu esam dzirdējusi publiskajā telpā.

No vienas puses tā ir taustīšanās tumsā, tomēr tas, ka informācijas ir daudz, katrs to var kritiski izvērtēt, tomēr ļauj panākt, ka diezgan ātri var uzzināt, kuri speciālisti konkrētajā jomā ir atzīti un tiek uzskatīti par vadošajiem speciālistiem, kuru viedokli ciena. Piemēram, ja nepieciešama, zobu protezēšana, ķirurga palīdzība, plastiskā ķirurģija vai citi nozīmīgi pakalpojumi, tad profesionalitāte noteikti ir galvenā prioritāte, pēc kuras jāvadās.

 

  • Labs cilvēciskais kontakts

 

Tomēr ārsts var būt ļoti labs profesionālis, bet, lai pacients gribētu pie viņa doties ne tikai vienu reizi, ārstam jāpiemīt arī noteiktām rakstura un personības iezīmēm, kas liek pacientam, justies komfortabli.

Jāspēj izveidot labu kontaktu, uzticēties un nejusties neērti, runājot arī par delikātiem tematiem.

Un jāatzīmē arī tas, ka ne visi varēs vienlīdz labi saprasties ar vienu un to pašu speciālistu. Katram vēlamais kontakts, sadarbība un uzticība var izveidoties ar citu speciālistu, tāpēc sava ārsta meklējumi tomēr ir tāds nedaudz individuāls process, kur vairāk nākas meklēt personisku saderību. Saka jau, ka ārsta personībai nav nozīmes, galvenais, ko viņš prot un zina. Jā, to nevar noliegt, tomēr, ja tas ir ārsts, kurš jāapmeklē regulāri, ar kuru jārisina sensitīvi temati, tad tam ir ļoti liela nozīme.

 

  • Individuāla un delikāta attieksme

 

Šādas kvalitātes īpaši būtiskas ir tādiem ārstiem kā ginekologs, proktologs, urologs un citi, kuru kompetencē ir delikātākie veselības jautājumi, kurus pacientu nav gatavi uzticēt kuram katram.

Sensitīvos veselības jautājumos ir būtiski, ka ārsts spēj radīt pilnīgas uzticēšanās sajūtu pacientam, spēj novērst mulsumu un panākt, ka katrs pacients ir atklāts un atvērts sadarbībai, kas šajos jautājumos ne vienmēr ir viegli. Katrs cilvēks ir savādāks, tāpēc ārstam jāspēj strādāt ar katru pacientu atšķirīgi, nevis pēc viena noteikta šablona. Arī tas ir laba ārsta priekšnoteikums. Viņš atrod pieeju katram pacientam. Sievietēm tāds ārsts noteikti ir ginekologs. Ja ir SAVS un pārbaudīts ginekologs, tad viņam var atklāt visu, var nekautrēties un nekaunēties.

Un tas sievietes veselībai ir tikai liels ieguvums.