Mūsu ģimenē jau no paaudzes paaudzē tikusi nodota pārliecība, ka visu taču var paveikt pašu spēkiem. Un mani priekšteči, vecmāmiņas un vectētiņi, tiešām arī paši prata visus darbus, ar visu tika galā, pārvaldīja svarīgas zināšanas dažādās jomās. Tomēr nevar noliegt, ka tagad pasaule ir savādāka.  

Tā pieeja, kas darbojās tad, šodien īsti vairs neder.

Vectēvs salika un izjauca auto pats, uzcēla šķūnīti un pārmūrēja skursteni. Vēl viņš zināja, kā tikt galā ar bitēm, kurā dienā labāk zāģēt malku, kāds būs laiks, kā izrakt pareizi aku un gatavot ļoti labu alu. Sarakstu ar savu priekšteču prasmēm varētu turpināt un turpināt.

Pasaule strauji mainās

Bet mūsdienās šādas zināšanas lielā mērā vairs nav aktuālas, tagad ir citas vajadzības, tāpēc arī zināšanu jomā ir tāds kā pārrāvums. Tik daudz kas ir jāapgūst no jauna. Tagad ir jāstrādā ar modernajām tehnoloģijām, kas ir ienākušas visās jomā, tāpēc mainījušas spēles noteikumus. Jaunu automašīnu tagad vairs pats neizjauksi, nesalabosi un nesaliksi atpakaļ, jo tā ir viens liels dators. Man vectēvs to nesaprastu. Un es jau arī nesaprotu. Tāpēc cilvēki vairs nepretendē zināt visu, mācēt visu. Viņi labāk dodas pie tā, kurš to tiešām prot.

Es noteikti tagad neriskētu mēģināt pati jaukt mājā skursteni, tad pārveidot un cerēt, ka tas nebeigsies ar ugunsnelaimi. Agrāk nebija ar to problēmu. Tagad šādas lietas uzticam ekspertiem.

Ja nezinu, tad nejaucos

Es neko nesaprotu no automašīnām. Varbūt nedaudz kaut ko zinu, bet saprotu, ka tas vienalga var novest pie nepatikšanām. Tāpēc šajos jautājums labāk vēršos pie ekspertiem auto servisā. Jā, par šiem pakalpojumiem ir jāmaksā. Tāda ir zināšanu cena, bet tomēr tas sniedz drošību un pārliecību par vēlamo rezultātu. Kad automašīnai vajadzēja jaunu akumulatoru, skaidri un gaiši puišiem paprasīju, kādu tieši man ir jānopērk. Tad arī meklēju, kur tieši šādi auto akumulatori pieejami par labāku cenu. Neriskēju pati izlemt vai piemeklēt labāko modeli. Uzticējos ekspertiem un mājaslapā https://www.trodo.lv/akumulatori arī tieši tādu pasūtīju.

Zināšanas un prasmes kādā jomā vienmēr ir priekšrocība. Jo vairāk to ir, jo lielāka iespējamība atrast darbu un vienmēr būt pieprasītam ekspertam. Tāpēc nevajadzētu nekad apstāties savā attīstībā, mācīties to, kas padodas un interesē, paplašinot savu redzesloku. Tomēr jomās, kur nav nekādas saprašanas, labāk neriskēt jaukties tikai paraduma pēc, ka visu jau varam izdarīt paši.

Skaidrs, ka tas var slikti beigties. Labākajā gadījumā ar papildu izdevumiem, sliktākajā — ar kādu nelaimes gadījumu vai nepatīkamu situāciju.