Priekšstatu par sevi cilvēks veido ar dažādām lietam. Tas ir izskats, uzvedība, raksturs, attieksme, rīcība. Visu šo kombināciju uztver apkārtējie cilvēki un izdara savus secinājumus par konkrēto cilvēku. Tomēr ne vienmēr tie ir precīzi un atbilstoši realitātei, jo vērtējums jau ir subjektīvs.

Viens no faktoriem, pēc kura visbiežāk vērējam cilvēkus, ir viņu izskats. Te ātri nospēlē  “patīk vai nepatīk” faktors, kas ir ļoti subjektīvs, saistīts ar gaumi un paša personību. Zināms taču, ka spriest tikai pēc ārienes nav gudri, jo liela iespēja, ka spriežam kļūdaini.

Ne visu var noslēpt no citu acīm

To, ka apkārtējie mūs vērtē un spriež par mums, zinām un arī ņemam vērā. Tas vairumam cilvēku liek katru dienu padomāt, kādi viņi iziet no mājām, kā uzvedas, ko saka, kā rīkojas dažādās situācijās. Ja arī ir kādi faktori, kurus uzskatām par tādiem, ko citiem mūsos nevajadzētu pamanīt, tad izmantojam dažādas iespējas, kā tos noslēpt no apkārtējiem.

Apģērbs ir viens no primitīvākajiem veidiem, kā aizsedzam citu acīm to, kas viņiem nav jāredz. Runa ir ne tikai par kailumu, bet arī par kādiem defektiem, vizuālajiem faktoriem, ar ko paši neesam apmierināti. Tomēr ne visu var noslēpt ar apģērbu, jo dažas ķermeņa daļas tomēr paliek neaizklātas.

Seja ir viena no tām. Un tieši seja arī ir viena no centrālajām ķermeņa zonām, kas piesaista otra cilvēka skatienu. Ar mīmikas, runas, skatiena un smaida palīdzību tiek veidota komunikācija, izpaustas emocijas. Ja pats nav apmierināts ar savu sejas vizuālo izskatu, tad tas var arī traucēt veiksmīgā komunikācijā un attiecību dibināšanā ar apkārtējiem. Tāpēc cilvēki parasti tiecas izmantot visas iespējas, kā uzlabot savu izskatu, it īpaši seju.

Kosmētika, seja procedūras un pat ķirurģija

Iespējas ir dažādas, kā uzlabot savas sejas izskatu un līdz ar to arī radīt apkārtējos vēlamo iespaidu. Loģiski, ka cilvēki vēlas skaistāku un izteiksmīgāku seju, kas pauž pārliecību un rada apkārtējos patiku.

  • Kosmētika ir ierastākais un vienkāršākais veids, kā uzlabot seju, tās izteiksmību. Ja pareizi pārvalda make-up trikus, tad ar šiem līdzekļiem var paveikt diezgan vērā ņemamus uzlabojumus un pat pārseidzošas pārvērtības. Tāpēc ir vērts katrai sievietei apgūt make-up knifiņus, lai mājās pašas varētu radīt tādu vizuālo tēlu, kādu vēlas.
  • Arī dažādas kosmētiskās un ārstnieciskās sejas procedūras palīdz uzlabot ādas stāvokli, cīnīties ar kādām ādas problēmām un saslimšanām, kas bieži vien ir zema pašvērtējuma cēlonis, jo to ir grūti noslēpt no citu acīm. Ne visu var atrisināt bieza kosmētikas kārta. Tāpēc noderīgs var būt kosmetologa padoms un arī piedāvātie sejas un arī ķermeņa kopšanas pakalpojumi.
  • Ja iedzimtība vai kādas traumas ir radījušas sekas, kad sejas estētika nav tik laba, kā gribētos, tad mūsdienās arī šajā ziņā var gūt nopietnus panākumus un uzlabot savu izskatu. To var paveikt plastiskā ķirurģija, kas labi tiek galā ar rētām un traumu atstātām sekām. Plastiskā ķirurģija var arī veikt kosmētiskus uzlabojumus, kas mazina novecošanās sekas, piemēram, pacelt noslīdējušus plakstiņus, nostiept kakla un sejas ādu. Tāpat plastiskā ķirurģija tiek galā ar atļukušām ausīm, traumēta deguna neestētisko formu un citām lietām, kas cilvēkus var neapmierināt savā sejā.

Iegūt Holivudas smaidu arī nav problēma

Zobi ir vēl viens bieži sastopams neapmierinātības cēlonis, ja runa ir par seju un iespaidu, ko atstājam uz citiem cilvēkiem. Ja vien ir pieejami finanšu līdzekļi, tad zobu pārvērtības īstā Holivudas cienīgā smaidā nav problēma. Zobu protezēšana ļauj pat pilnībā nomainīt bojātos un iztrūkstošos zobus. Un zobu protezēšana Rīgā pieejama ļoti augstā kvalitatē un dažādās labās zobārstniecības klīnikās.