Kas gan ir mīlestība? Katram noteikti būtu sava atbilde uz šo jautājumu. Pirms izlasāt šo rakstu, novērsiet acis no datora monitora lai padomātu, kas JUMS ir mīlestība, kāda ir tās definīcija un iezīmes.

Vai padomājāt?

Arī es padomāju. Sapratu, ka pēc manām domām mīlestībai ir vairākas valodas, kurās tā runā un izpaužas. Tāpat kā mums, cilvēkiem. Katram sava valoda, dialekts, raksturs. Kāds cilvēks, tāda viņa mīlestība. Tomēr, ja apdomājas kārtīgi, izšķiras dažas konkrētas mīlestības valodas.

Zem teksta

Mīlas vārdi nav kā jaunas riepas, kuras var mainīt ik sezonu un atkal visu sākt no jauna. Tā parādās, kad pašai ienāk prātā, aug, attīstās vai tieši otrādi – ar laiku noplok un izzūd. Vai mēs mākam pareizi sadzirdēt mīlestības valodas? Ne vienmēr tie ir konkrēti vārdi “Es tevi mīlu”.

“Vai tu esi paēdis?”

“Kad aizbrauksi mājās, pazvani”

“Kā pagāja tava diena?”

“Kā tu jūties?”

Lūk, daži piemēri, kuros apslēpti šie tik ļoti svarīgie vārdi un apliecinājums. Tie ir vārdi, kas liecina – tu esi man svarīgs, man rūp, es interesējos, domāju un mīlu.

Pat tad, kad šķiet – viņam vienalga viss

Parasti tieši sievietes vēlas dzirdēt mīlestības apliecinājumus. Viņas tos grib saņemt bieži un daudz. Nemaz nepadomājot par to, ka vīrietim apnīk atkārtot vienu un to pašu. Ja reiz viņš ir pateicis, ka mīl, kāpēc teikt to katru dienu, ja vien nekas šai jomā nav mainījies?

Dažkārt vīrieša prāts ir nodarbināts ar ikdienas lietām, kas viņu nomāc, kas satrauc, par ko īpaši jāpiedomā. Un tad viņa prātā ielaužas sieviete ar skarbu vēlmi, lai viņai tiktu izteikti kādi apliecinājumi. Tas traucē vīrietim koncentrēties, tas izrauj viņu no viņa ikdienas un rūpēm.

Ja vīrietim prātā šajā mirklī ir jaunas riepas (https://www.riepubaze.lv/jaunas-riepas), tad viņam pavisam noteikti nebūs noskaņojuma teikt mīlas vārdus. Ja viņam tieši šodien bijis plānā iegādāties jaunas riepas, tad par to viņš arī gribēs parunāt un tev, sievietei, pastāstīt. Un pilnīgi viena alga, vai tev interesē jaunas riepas vai neinteresē – tev viņš ir jāuzklausa. Jo tas būs apliecinājums tieši no tavas, kā sievietes, puses par to, ka tev interesē un rūp.

Ne jau par riepām – jaunām riepām, vecām riepām vai mašīnām ir stāsts. Bet gan par to, cik ātri pazūd jūsu, sievietes, uzmanība. Atzīstiet tagad, ka lasot jums jau apnika šī vārdu spēle un jūs novērsāties, jo gaidījāt sulīgu rakstu par to, ka vīriešiem jums jāsaka mīlas vārdi dienu no dienas. Nē, tā nav.

Apliecinājums ar rīcību

Sieviete savu vīrieti palutina ar garšīgām vakariņām, uzkopj māju, parūpējas par savu vīrieti, lai viņš būtu sapucējies, lai drēbes tīras. Tādi apliecinājumi vīrietim patīk un ir vajadzīgi. Protams, arī seksuāli apliecinājumi – sieviete nedrīkst būt auksta kā zivs un cieta kā baļķis.

Toties pretī sieviete saņem rūpes no sava vīrieša. Ir vērts ieskatīties tajā, ko viņš dara. Daudz strādā – mēģina apgādāt savu ģimeni, nevis izvairīties no mājās būšanas. Daudz kas ir atkarīgs tieši no tā, kā sieviete pārfrāzē šīs darbības. Viena sapratīs, ka vīrietis ir noguris, apķers viņu un ļaus gulēt. Cita sāks lasīt morāli par to, ka viņš galīgi vairs negrib uzturēties mājās un uzgriezīs muguru, kas sāpinās vīrieti, jo viņš taču tikai centās uzturēt ģimeni.

Mīlestībai ir daudz valodu. Tulkot jāiemācās katram pašam.