Auto iegāde ir notikums, kas ir pozitīva satraukuma pilns, jo tiks iegādāts jauns transporta līdzeklis, kurš kļūs par daļu no ikdienas dzīves. Tomēr auto iegādes procesā nevajadzētu vadīties tikai pēc emocijām un patīk vai nepatīk principa. Auto ir tehnika, no kuras gūstam labumu tikai tad, ja tā labi kalpo. Tāpēc tehniskajiem faktoriem ir noteicošā loma, lai auto pirkumu varētu uzskatīt par veiksmīgu un izdevīgu.

Kādas ir jūsu pamatprasības pret auto?

 

Lai vispār saprastu, kādā segmentā un cenu kategorijā meklēt automašīnu, pircējam vajadzētu pašam sev definēt dažas galvenās prasības, ko viņš izvirza automašīnai. Un tās vistiešākajā veidā ir saistītas ar dzīvesveidu, ģimenes apstākļiem un vidi, kāda auto tiks lietots. Tas nozīmē, ka jāsaprot, kādas klases un virsbūves tipa auto gribat, ar kādu motora tilpumu, benzīnu vai dīzeļdegvielu.

Šie aspekti būs daudz svarīgāki par auto marku, krāsu vai statusu, jo no skaistas automašīnas nebūs nekādas jēgas, ja tā būs sliktā stāvoklī, ar defektiem, kas tikai vēlāk atklāsies, kā arī neatbilstību braucēja ikdienas vajadzībām. Te atšķirīgas vajadzības noteikti ir cilvēkiem ar maziem bērniem, jauniešiem, vecāka gada gājuma cilvēkiem. Arī dzīvesvieta nosaka daudz, jo pilsētas un lauku apstākļi var būtiski mainīt to, kāds auto būtu piemērotāks. Labāk šos svarīgos faktorus jau sarakstīt uz papīra. Un tad būs daudz vieglāk tos izmantot kā atlases kritērijus.

Ja skatās auto sludinājumu portālus, tad pēc šādiem parametriem var veiksmīgi veikt auto atlasi un novērtēšanu.

Noskaidrojiet auto izmaksas ekspluatācijā

 

Pērkot automašīnu, braucējam parasti nozīmīgs ir arī fakts, cik auto ikdienā prasīs naudas. Tas nozīmē, ka jāpārliecinās, kāds ir degvielas patēriņš, cik šim modelim maksā rezerves daļas. Un šis punkts ir būtisks, jo līdzīgas klases automašīnām var dramatiski atšķirties remonta izmaksas. Jāpainteresējas, cik maksā rezerves daļas. Gadās, ka vienam modelim rezerves daļas ir pat trīs reizes dārgākas kā citam.

Un skaidrs, ka agri vai vēlu kādas rezerves daļas vajadzēs, lai arī var šķist, ka auto tagad ir labā kārtībā. Tādas lietas mainās ātri. Var būt arī negadījumi, pēc kuriem auto jālabo. Un tad rezerves detaļu izmaksas var būt šoks, ja jau laicīgi nebūs par to ievākta informācija. Viena lieta ir nopirkt auto, bet nākamā — atļauties tās ekspluatāciju un uzturēšanu labā tehniskajā stāvoklī. Tas ir tas pats, kas nopirkt Ferrari vai citu superauto, bet nevarēt tai atļauties pat degvielu.

Ekspluatācijas izmaksas jāsamēro ar savām finansiālajām iespējām.

Kas jāievēro pirkšanas procesā?

 

Auto iegādes process var nebūt vienkāršs un prasīt apņēmību, arī nervus, jo ir iespēja, ka sastapsieties ne tikai ar godprātīgiem pārdevējiem. Jāprot atpazīt situācija, kurā ir krāpniecības risks, un neļauties sevi apvārdot. Drošāk būs, ja nedosieties viens, bet paņemsiet līdzi kādu auto zinātāju, kurš gan palīdzēs objektīvi izvērtēt situāciju, gan novērtēt auto un tā pārdevēju.

Pārdevējam jāvar un jāgrib godīgi atbildēt uz visiem pircēja jautājumiem. Jāsniedz informācija par VIN numuru, kas palīdz pārbaudīt automašīnas vēsturi. Tāpat ieteicams pašiem pārbaudīt CSDD pieejamo informāciju par šo automašīnu.

Faktori, kas var radīt bažas un liecināt, ka labāk atteikties no šī auto iegādes:

  • automašīnai bieži mainījušies īpašnieki;
  • tā ilgstoši stāvējusi nelietota;
  • auto ir svaigi krāsots;
  • nav iespējams pārbaudīt, ka veiktas tehniskās apkopes;
  • informācija, kas iegūta CSDD un no VIN numura jau rada aizdomas, nešķiet uzticama.

 

Pērkot auto no dīleriem, labāk jau uzreiz sameklēt informāciju par to, kuras ir uzticamākās vietas. Auto pārdevēju starpā ļoti daudziem ir slikta slava, tāpēc tur nemaz nav vērts doties.