Katrā mājā ir virtuves galdi, kas sapulcē visu ģimeni vismaz reizi dienā kopīgu vakariņu laikā. Tas ir brīdis, kad veltīt brītiņu ne tikai lai pamielotos ar vecāku gatavoto ēdienu, bet arī lai pabūtu kopā. Jo ģimene ir mūsu vērtību skalas augšpusē. Ģimene nekad nepievils un nenodos.

Novērtē tie, kam ģimenes nav bijis

Protams, manis minētie virtuves galdi ir vien kā simbols. Esam raduši filmās redzēt svinīgas svētku vakariņas, kad sanāk kopā visa saime, sēžas pie galda, mamma nes kūpošu cepeti, visi smaida un padod viens otram lielo kartupeļu bļodu. Tomēr ir tik daudz cilvēku, kuri nesaprot ko šāda aina nozīmē. Ko vispār nozīmē ģimene, ko nozīmē būt kopā. Jo nekad neviens nav bijis blakus, nav bijis ar ko būt kopā, ar ko sanākt, nav redzēti moderni virtuves galdi skaistās, plašās viesistabās.

Cilvēki, kas bērnībā nav jutuši savas ģimenes klātbūtni, uzaug nedaudz savādāki. Ne sliktāki. Iespējams, nedaudz egoistiski, jo vēlas sev to, kas nav ticis dots bērnībā. Tomēr tieši šādi cilvēki visvairāk novērtē ģimenes vērtības – paši savu ģimeni. Ja kaut kas ir trūcis bērnībā, tad to var iegūt pieaugot. Izveidot savu ģimeni, radīt bērnus, mīlēt, nepieļaut kļūdas, kādas tikušas pieļautas pašu audzināšanā.

Cilvēki, kuri nav bērnībā jutuši savas ģimenes mīlestību un siltumu tiecas pēc iespējas agrākā vecumā dibināt paši savu ģimeni. Bieži šādi steidzīgi lēmumi noved pie sāpēm un liekām ciešanām. Sasteigtas kāzas, pēcāk šķiršanās. Bērni, kas ar laiku jāaudzina vienatnē, jo vecāki vairs nespēj būt kopā. Tomēr arī šādas kļūdas dzīvē ir jāpieļauj, lai iemācītos, kas ir ģimene, kas ir uzticība un kopā būšana.

kopa-visa-gimene

Nesasteigt un nedarīt pāri bērniem

Ir viegli pateikt, ka sasteigt notikumus nav labi tad, kad tie jau sasteigti un gadījies sāpīgi apdedzināties. Kā tad lai savādāk iemācās, ka uguns ir karsta, ja ne tai pieskaroties. Jauni pāri iemīlas, apprecas, šķiras, tomēr žēl ir bērnu, kas dzimst nedaudz pāragri jaunās attiecībās. Attiecībās, kas vēl nav pārbaudītas, kas vēl nav sasniegušas savas augstākās virsotnes un zemākos kritumus.

Šādos brīžos gribas brīdināt tos, kas tiecas ātrāk veidot ģimeni – nesasteidziet, jo bērni, kas dzims, būs jāaudzina lai cik sāpīgi nebūtu, lai cik vientuļi nebūtu. Un tā rodas situācijas, kad jaunie vecāki alkstot pēc ģimenes tādu izveido, mazu brīdi jūtas laimīgi, bet tad, pat īsti par to vairs nepiedomājot, atstāj savus bērnus bez ģimenes. Tiek iesēta jauna sēkla jaunām sāpēm. Atkal viss sākas no jauna, aplis nekad nenoslēdzas.

Laulības reģistrēšana bērnu dēļ

Ļoti neapdomāts šķiet lēmums reģistrēt laulību vien tāpēc, ka pieteicies mazulis. Laulības jāslēdz tad, kad pāris ir gatavs, kad zina, ka mīl viens otru un grib būt vīrs un sieva. Bērns ir papildinājums stiprām attiecībām, nevis attiecību stiprinātājs. Ja attiecības jūk, tās nekas vairs nenoturēs kopā. Dzimtsarakstu nodaļas taču nezin, kādas ir jūsu attiecības un kāds ir pamatojums laulības slēgšanai.

Ir pāri, kuriem ir grūti turēties kopā. Viņi nolemj radīt bērnu, lai tas satur attiecības. Tas nudien nav pareizi. Bērns savā ziņā ir attiecību pārbaudījums. Stipri pāri paliks kopā, vāji – aizies katrs uz savu pusi.

Ģimene ir vērtība, saudzējiet šo dārgumu. Un nesteidzieties radīt savu, pirms neesat tam patiešām gatavi.