Motocikls ir braucamrīks, kas vilinošs šķiet daudziem. Ar moci redzam gan jaunus cilvēkus, gan kungus ar pamatīgāku dzīves pieredzi, kā arī daiļā dzimuma pārstāves uz motocikla nemaz nav tik liels retums. Tāpēc varētu teikt, ka motocikls nešķiro vecumu un dzimumu. Tas ir demokrātisks braucamrīks, tomēr tam arī ir sava specifika, kas jāņem vērā. Tāpēc jau braukt ar motociklu drīkst tikai tad, kad izieta apmācība un iegūta motocikla vadītāja apliecība.

Lai brauciens ar moci būtu patīkams un drošs, svarīgi neaizmirst par dažām būtiskām lietām.

 

 

  • Pārbaudīt motocikla tehnisko stāvokli

 

Kā ikvienam transportlīdzeklim arī motociklam ir jābūt labā tehniskajā stāvoklī. Tas nozīmē, ka jāizvēlas atbilstošas un kvalitatīvas moto riepas. Tām jābūt atbilstošām sezonai, ar pietiekamu protektoru. Moto riepas un to kvalitāte ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas nosaka, vai brauciens ar motociklu būs drošs. Labas moto riepas piedāvā lielākā daļa riepu pārdevēju, tāpēc tās iegādāties nebūs problēma.

 

  • Izmantot speciālu apģērbu

 

Motobraucējam obligāti vajadzētu nēsāt specializētu apģērbu, ķiveri un citus drošības atribūtus, jo tie izglābs dzīvību, ja tomēr gadīsies avārijas situācija.

 

  • Izvērtēt ceļa un laika apstākļus

 

Katrs ceļa segums un laika apstākļi var diktēt citu braukšanas stilu un ātrumu, lai varētu saglabāt drošību gan sev, gan apkārtējiem. Liels ātrums ir faktors, kas liek motocikla vadītājam zaudēt kontroli pār spēkratu. Motobraucējiem bīstams var būt slapjš ceļa segums, arī bedres, akmeņi un kādi citi lielāki objekti, kas saskarē ar riteņiem var izraisīt kritienu.

 

  • Braukt skaidrā un ar labu pašsajūtu

 

Lai gan tas ir loģiski, tomēr par sliktu nenāk atgādinājums par to, ka arī motociklu nedrīkst vadīt alkohola reibumā. Un arī tad, ja nav laba veselība un pašsajūta, jo tas arī būtiski ietekmē reakciju un uzmanību uz ceļa.

 

  • Ievērot visus satiksmes noteikumus

 

Visi ceļu satiksmes noteikumi vienādi attiecas uz visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Motobraucēji nav nekāds izņēmums. Tas attiecas uz ātrumu, apdzīšanas manevriem, distances ievērošanu un citām lietam, kas ir būtiskas tieši tam, lai satiksmes plūsmā saglabātu drošību. Dažreiz motociklisti domā, ka viņiem atļauts vairāk, jo ar moci viņi var veikt tādus manevrus, ko ar automašīnu nevarētu paveikt. Motociklistiem svarīgi atcerēties, ka viņi nav priviliģētāki un īpašāki par citiem braucējiem.

brauc-ar-motociklu-drosi