Sākoties vasaras sezonai, daudz vairāk domājam par izklaidēm, atpūtu, brīvdienu ceļojumiem. Kultūras un tūrisma piedāvājums ir tik piesātināts, ka visu nemaz nevar izbaudīt. Un tas viss taču arī maksā naudu, tāpēc savas vēlmes ir jāierobežo atbilstoši finansiālajām iespējām.

 

Un tāpat jau vasarā arī iekārojam kādu jaunu apģērba gabalu vai jaunas kurpītes. Vispār ir sajūta, ka vasarā nauda tērējas daudz ātrāk. Tomēr nevajadzētu tam ļauties, ir rūpīgi jāseko līdzi tēriņiem, lai galu galā vasaras beigās nonokļūtu nepatīkamā situācija, kad atklājas, ka esat atpūtušies un izklaidējušies pāri saviem līdzekļiem.

Meklējiet iespējas ietaupīt

Lai nepārsniegtu savas iecerētās tēriņu robežas un arī atļautos izbaudīt šajā vasarā vairāk, jāpadomā, kā ietaupīt un saprātīgi samazināt plānotos tēriņus.

  • Izmantojiet bezmaksas atpūtas vietas

Lai samazinātu tēriņus par atpūtu, izvēlieties doties uz tādām vietām, kur nav paredzēta maksa. Publiski pieejamajās teritorijās drīkst celt teltis, izmantot jau pašvaldības ierīkotas ugunskura un ēšanas vietas. Privātie kempingi parasti prasa īres maksu. Labāk apzināt, vai tuvumā nav vietas, kuras var izmantot bez maksas.

  • Dodieties uz pilsētu svētkiem

Vasara pavisam noteikti ir pilsētu svētku laiks. Jau no maija beigām katru nedēļas nogali kādā pilsētā notiek grandiozi svētki, kuros lielākoties visa programma un izklaides ir bez maksas vai par pieejamu samaksu. Tā ir iespēja vienā piegājienā iegūt plašu atpūtas un izklaides programmu, arī apskatīt kādu Latvijas pilsētu un tās apkārtni. Par mazāku samaksu iegūsiet daudz vairāk. Pilsētu svētki arī tiek plānoti tā, lai būtu saistoši visai ģimenei. Programmā būs kaut kas visām paaudzēm.

  • Atpūtieties pie dabas

Daba ir Latvijas dārgums. Un vasarā tā ir tik krāšņa un pārbagāta. Tāpēc izbaudiet to, jo tas ir par brīvu. Brauciet uz vienalga kuru Latvijas pusi, tur būs gan ko redzēt, gan ko izbaudīt. Daba pie mums ir par brīvu. Var doties uz parkiem, dabas rezervātiem, ainaviskām vietām. Pie dabas var izvēlēties aktīvu atpūtu, vasarā arī ūdeņi ir tiešām vilinoši. Šādai atpūtai nebūs vajadzīgi lieli līdzekļi.

  • Rīkojiet piknikus

Tā vietā, lai dotos uz kafejnīcām un restorāniem, kur atstājat vairākus desmitus eiro, varat gardu maltīti pagatavot paši un doties to izbaudīt piknikā jebkurā skaistā vietā. Tas būs ērti visai ģimenei, izmaksās daudz mazāk. Šeit varat atrast dažas idejas, ko izmantot piknikiem.

 

Sekojiet izpārdošanu piedāvājumam

Ja arī vasarā ieplānoti kādi lielāki pirkumi vai ļoti kārojas kaut ko jaunu savā garderobē un saimniecībā, tad jāiepērkas gudri. Kādam pārdevējam vienmēr ir atlaides un izdevīgāki piedāvājumi. Tāpēc vajag salīdzināt piedāvājumu un cenas.

 

Ja iepērkas interneta veikalos, tad tas ir pavisam vienkārši — jāizmanto www.salidzini.lv. Tā zināsiet, kur vēlamajai precei ir izdevīgākā cena. Tā kā ar auto saistītie pirkumi ir aktuāli vienmēr, tad internetā varat atrast pat lētas riepas, lai vēlāk, kad būs aktīvā riepu maiņas sezona, nebūtu tās jāpērk par lielāku cenu. Lētas riepas pavasarī var nopirkt ziemai, bet vasaras beigās būs pieejamas lētas riepas vasarai. Plašs piedāvājums ir atrodams http://www.pkp.lv/.