Pamatizglītība mūsu valstī ir obligāta, bet tālāk jau viss ir katra paša rokās. Tāpēc šovasar daudziem jauniešiem būs gana daudz ko pārdomāt, jo jāsaprot, ko ar savu dzīvi darīt tālāk, kādu ceļu un izglītības veidu izvēlēties. Pamatskolas atestāts ir saņemts, kas ir ļoti labi, bet vispār jau tas ir tikai pirmais nopietnais solis uz to, lai izveidotu stabilu, panākumiem bagātu dzīvi. Bet ceļu un veidu, kā to izdarīt var būt daudz. Visiem neder viena recepte. Katram jābūt drosmīgam iet savu ceļu.

Vairums pamatskolas absolventu izvēlas mācīties tālāk vidusskolās, ģimnāzijās vai profesionālajās skolās. Tā viņi iegūst gan vidējo izglītību, gan profesiju. Tālāk jau daļa izvēlas doties uz augstskolu, kur iegūst bakalaura, maģistra un pat doktora grādus. Bet ne vienmēr viss norit pēc ideālā plāna. Notikumi mēdz mainīt situāciju, piespēlēt jaunas iespējas, kas sākumā pat nav prātā ienākušas. Bet tas nenozīmē, ka no izglītības jāatsakās, jo šobrīd ir dažādas iespējas, kā paspēt visu, pat kā mācīties no attāluma. Piemēram, e-mācības ļauj iegūt vidējo izglītību, katru dienu neapmeklējot skolu, bet gan mācoties jebkurā vietā. E-mācības notiek internetā, tās var izmantot jebkurš cilvēks jebkurā vecumā.

Mācību pabeigšana ir aktuāls jautājums tiem, kuri kādu apstākļu dēļ ir skolu pametuši. Varbūt arī domājuši, ka izglītībai nav nekādas vērtības, tomēr vēlāk nāk apjausma, cik ļoti tas ietekmē dzīves kvalitāti. Bet ne katram ir drosme, piemēram, trīsdesmit gadu vecumā sēsties skolas solā. Ir taču ģimene, darbs, citi pienākumi. Tāpēc attālinātās mācības ar interneta starpniecību ir ideāls variants, kā iegūt kāroto izglītības diplomu. Ja vēlas, par to pat neviens neuzzinās, ka tikai tagad tiek pabeigta vidusskola.

Daudz ir cilvēku, kuri neatklāj draugiem un paziņām, ka viņiem īstenībā nav izglītības, pat vidējās. Par to kaunās. Un liela ir vēlme tikt no šīs nepatīkamās situācijas ārā, lai varētu droši lepoties ar sasniegto, dzīvē piepildīt arī citus sapņus.