Tik ļoti esam gaidījuši vasaru un sauli, ka tagad taču vajadzētu būt lielai sajūsmai, ka visu dienu debesīs rotājas spoža saule, kas gaisu uzsilda krietni pāri divdesmit grādiem. Tas ir ļoti patīkami, ja tajā laikā var gozēties dārzā vai pludmalē baudīt sauli kopā ar patīkamām vēja brāzmām.

Bet telpās ilgstoši uzturēties, ja logā spoži spīd saule, var kļūt ne visai patīkami.

 

Telpu klimatam ir liela nozīme tajā, kā jūtamies, cik labi guļam, cik produktīvi varam strādāt. Tāpēc gan dzīvojamajās telpās, gan birojos un sabiedriskajās zonās ir būtiski panākt, ka arī karstās vasaras dienās var nodrošināt optimālu klimatu, kas ļauj saglabāt labu pašsajūtu un darbaspējas.

 

  • Ar kondicionieri uzmanīgi

 

Viens no biežāk izmantotajiem risinājumiem, kā uzlabot klimatu telpā, kad aiz loga ir saulīte, kas pamatīgi piesilda arī telpu, ir kondicionieris. Tas ir ātri un ērti, jo var atvēsināt telpu, radīt svaigāku gaisu. Tomēr kondicionieri vajadzētu lietot uzmanīgi, lai neapdraudētu veselību. Kondicionieris var radīt saaukstēšanos un arī vēl kādas nopietnākas veselības problēmas, jo ilgstoša kondicioniera darbība tieši uz ķermeņa rada strauju atdzišanu, kas var būt bīstama. Vislabāk kondicionieri ieslēgt tad, kad telpa ir tukša.

 

  • Noderēs labas žalūzijas

 

Risinājums, kas arī sniegs efektu ilgtermiņā un palīdzēs pēc savām vēlmēm regulēt gan gaismu, gan temperatūru, ir aizsargžalūzijas. Ražotāji piedāvā dažādus modeļus, ko var izmantot gan iekštelpās, gan ārā. Klientu pieredze un pozitīvās atsauksmes liecina, ka tieši aizsargžalūzijas no Ripo ir gan ērts, gan izdevīgs risinājums. Ripo aizsargžalūzijas stiprināmas pie ēkas fasādes, ar tām var aprīkot logus un lielākas stiklotas virsmas. Tādā veidā var iegūt vēlamo ēnojumu, regulēt temperatūru un arī vajadzības gadījumā nodrošināt privātumu. Tas ir pieprasīts risinājums ne tikai privātīpašumos, bet arī komerctelpām un birojiem, kur visu laiku uzturas cilvēki.

Aizsargžalūzijas pieejamas dažādos izmēros un ar individuāli pielāgotu dizainu, ļaujot atrast optimālu risinājumu ikvienai ēkai.

 

  • Saule un auto — uzmanīgi!

 

Šīs tēmas sakarā nenāks pa sliktu arī atgādināt, ka vasarā īpaši jāpadomā, kā arī automašīnā nodrošināt komfortablu temperatūru. Arī te ar kondicionieri jābūt uzmanīgiem. Bērniem jāizmanto saules aizsargi uz stikliem. Tāpat nedrīkst atstāt bērnus un dzīvniekus automašīnā. Pat dažu minūšu laikā var būt letāls rezultāts, jo notiek pārkaršana.