Cilvēks pat neapzinās, cik ļoti viņa ikdienu ietekmē apstākļi, kādos viņš atrodas. Konkrētāk — klimats telpās, kurās strādā, dzīvo, guļ. Pat dažu grādu izmaiņas vai gaisa mitruma svārstības var palielināt vai samazināt labsajūtu un darbaspējas, ietekmēt spēju kvalitatīvi atpūsties nakts laikā. Tāpēc daudz vairāk uzmanības vajadzētu veltīt tam, lai izvērtētu klimatu savā mājā un darbavietā, padomājot, kā to uzlabot.

 

  • Vienmēr svaigs gaiss

 

svaiga gaisaGaisa kvalitātē ietekmē ne tikai pašsajūtu, bet arī veselību un darbaspējas. Tāpēc ikvienā ēkā jau sākotnēji jādomā par to, kā ieviest pārdomātu ventilācijas sistēmu, kas nodrošinātu visās telpās optimālu gaisa apmaiņu. Tāpat jāievēro arī regulāra telpu vēdināšana. Īpaši būtiski tas ir vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Arī guļamistaba pirms miega ir jāizvēdina.

Samazināts skābekļa daudzums veicina nogurumu, miegainību, var būt grūtības labi izgulēties. Tāpat telpā veidojas putekļi un izgarojumi no dažādiem materiāliem, kas izmantoti remontā. Tā nav īpaši veselīga kombinācija, bet to var mazināt ar regulāru telpu vēdināšanu. Te nozīmīgi būs kvalitatīvi logi, ko nav problēma ātri, ērti atvērt un aizvērt, kā arī atstāt vēdināšanas režīmā. Īpaši par gaisa kvalitāti jādomā tajās telpās, kur uzturas bērni, jo viņi pret gaisa piesārņojumu ir daudz jutīgāki.

 

 

  • Optimāls gaisa mitrums

 

mitrumsTelpās jāseko arī tam, lai būtu optimāls gaisa mitrums. Tas ir cieši saistīts arī ar ventilācijas sistēmas kvalitāti. Pārāk liels mitrums var veicināt pelējuma un citu nelabvēlīgu mikroorganismu rašanos. Pārāk sauss gaiss apgrūtina elpošanu, var veicināt elpceļu saslimšanas, nav vēlams telpās, kur uzturas mazi bērni. Lai kontrolētu mitrumu telpās, iespējams iegādāties dažādas ierīces, kas veic mērījumus un vajadzības gadījumā regulē mitruma daudzumu.

 

  • Komforta temperatūra

 

Nodrošinot telpās komforta temperatūru, tajās ir patīkami uzturēties, var labi strādāt un atpūsties. Tomēr komforta temperatūra dažādās zonās var būt atšķirīga. Piemēram, guļamistabā vajadzīga zemāka temperatūra (17–18 ℃), dzīvojamajās telpās apmēram 20 ℃, bet vannasistabā tai vajadzētu būt vēl nedaudz augstākai — aptuveni 22 ℃. Temperatūru veiksmīgi var regulēt, ja ir mūsdienīga apkures sistēma, kas ļauj katrā telpā iestatīt vēlamo temperatūru. Tas ir risinājums ziemā, bet vasarā, kad apkures nav, vienalga ir risks, ka telpas pārāk uzkarts, jo saules stari ir spēcīgs sildelements. Tad uzturēšanās telpās var būt nepanesama.

Var līdzēt kondicionēšanas sistēma, kas gan jālieto ļoti uzmanīgi. Vēl var izvēlēties uzstādīt aizsargžalūzijas, kas ļauj ērti no ārpuses regulēt saules staru iekļūšanu telpās. Aizsargžalūzijas mazina telpu uzkaršanu, vajadzības gadījumā rada ēnu un privātumu. Aizsargžalūzijas ir labs risinājums, ja logi ir tieši pusdienas saules pusē, arī lieliem stiklotiem objektiem, birojiem, verandām. Šobrīd vienas no klientu novērtētām un pieprasītām ir tieši Ripo aizsargžalūzijas, kas izceļas ar kvalitāti un ar dažādiem dizainiem, ko var pielāgot katra vajadzībām.

 

  • Efektīva un veselībai draudzīga apsilde

 

Viena no pamatlietām, kas noteiki ir jāsakārto, lai varētu nodrošināt veselīgu klimatu telpās, ir apkures sistēma. Jāpārliecinās, ka tā nav novecojusi, bīstama un neefektīva. Labāk to laikus modernizēt un padarīt regulējamu, tādā veidā var sekmīgāk kontrolēt temperatūru un samazināt izdevumus par telpu apsildi. Apkure var būt arī pie vainas pārāk sausam gaisam telpās, var radīt nepatīkamu aromātu, kas rodas no apkures iekārtas, ja tā neatbilst mūsdienu drošības standartiem. Pastāv arī riski, ka gaiss tiek piesārņots ar degšanas gala produktiem, apdraudot cilvēku dzīvības.