Par bērna veselību ir jādomā jau ilgu laiku pirms viņš vispār ir ieņemts, jo viņu ietekmē gan tas, kāds ir vecāku veselības stāvoklis, gan tas, kā noris grūtniecība. Tāpēc speciālisti iesaka topošajiem vecākiem par sava gaidāmā mazuļa veselību rūpēties jau krietni agrāk, nekā viņš ir ieradies šajā pasaule.

Pirms ieņemt bērnu, jāpārbauda veselība

Tiešām atbildīgi pieejot ģimenes plānošanai, vajadzētu sākt ar to, ka tiek veikta vispārēja veselības pārbaude un arī padziļināta veselības pārbaude tām orgānu sistēmām, kas tiešā veidā atbildīgas par bērna ieņemšanu un iznēsāšanu. Ārstus jāapmeklē jau tad, kad tikai domā par bērnu, jo speciālists var ieteikt izmaiņas dzīvesveidā, varbūt arī ārstēšanos, lai radītu maksimāli labēlīgu vidi tam brīdim, kad tiks ieņemts bērns.

Tā dzimumšūnu kvalitāte, kas ir apaugļošanās brīdī, ir izšķiroši svarīga, lai bērnam iedotu labāko materiālu, no kurā attīstīties un veidoties. Bieži vien tieši šajās sākotnējās pārbaudēs atklājas kādas nebūšanas, kas vēlāk varētu traucēt bērna ieņemšanai, attīstībai un iznēsāšanai. Tāpēc nevajadzētu paļauties uz to, ka bērniņš atnāks kā laimīgs gadījums, gan jau būs vesels, gan jau viss izdosies. Mūsdienu medicīna piedāvā tiešām daudzas iespējas tam nodrošināties un sagatavoties, lai maksimāli izslēgtu visus iespējamos riska faktorus.

Veselīgs un aktīvs dzīvesveids

Visbiežāk ārsts pāriem, kuri plāno bērniņu, iesaka jau vairākus mēnešus pirms tam rūpīgi sekot savam uzturam, aktivitātēm, arī iesaka atmest kaitīgos ieradumus. Tas viss atstāj dziļu iespaidu uz organismu. Un tas ir aktuāli ne tikai sievietei, bet arī vīrietim. Jo bērns taču izveidojas no divu cilvēku ģenētiskā materiāla. Jo ilgāku laiku pirms grūtniecības ir domāts par savu veselību, jo lielāka iespējamība, ka ar mazuli un grūtniecību viss būs kārtībā. Atbildīgi izturoties pret to mazo cilvēku, kurš ienāks jūsu ģimenē, ir tikai loģiski domāt, kā viņam nodrošināt to pašu labāko. Arī grūtnieču vitamīnus ārsti iesaka dzert jau no tā brīža, kad sāk plānot bērnu, lai gan tas vēl nav pieteicies.

Grūtniecības laikā jārūpējas par mazuļa labsajūtu

No tā brīža, kad iestājusies grūtniecība, mazuļa un sievietes veselībai ir jāvelta īpaša uzmanība. Tas attiecas ne tikai uz veselīgu pārtiku, bet arī mērenām aktivitātēm, regulāru atpūtu, mieru, labsajūtu. Grūtniecības laikā harmonija ir ļoti būtiska, tāpēc tuvākajiem cilvēkiem jāpalīdz grūtniecei viņas ikdienā, lai viņa varētu koncentrēties uz savu un bērna labsajūtu. Protams, ka jādodas uz regulārām vizītēm pie speciālistiem, jāveic analīzes un izmeklējumi, lai zinātu, ka mazulis aug un attīstās tā, kā tam vajadzētu notikt. Medicīna tiešām ir gājusi tālu uz priekšu, piedāvājot ļoti precīzas metodes, kas ļauj jau no agrīna grūtniecības laika rūpīgi sekot mazuļa un māmiņas veselības stāvoklim.

Radīt bērnam draudzīgu vidi

Pirms bērniņa ienākšanas mājās jāpadomā arī par to, kādā vidē viņš dzīvos. Jāpadomā, lai būtu visas vajadzīgās ērtības, lai telpās būtu optimāls klimats, lai remonts, ja tādu veicat, būtu veikts ar mazulim nekaitīgām krāsām un materiāliem. Tāpat jau no pirmās dienas, kad bērniņš ir mājās, jādomā par drošības aspektiem. Lai gan mazais staigās tikai pēc gada vecuma, jau laikus jāizdomā, kā nodrošināt, ka mazulim nav pieejams nekas bīstamas — elektrības rozetes, sadzīves ķīmija, asi priekšmeti un citas lietas, kas var apdraudēt rāpojoša un tikko staigājoša mazuļa drošību. Bērna veselību ikdienā veido tas, kāds ir viņa uzturs, aktivitātes, cik prasmīgs pediatrs viņu uzrauga.

Laba veselība gan vecākiem, gan bērniem ir komplekss darbs, kas jāveic ilgermiņā, jo tikai tas garantēs labus rezultātus. Un ne vienmēr tas ir viegli, jo tam vajadzīgas gan zināšanas, gan ikdienas disciplīna, lai veselīga dzīvesveida paradumi nebūtu tikai kampaņveidīgi.