Cilvēka ķermenis ir kā milzīga karte, kas stāsta par katru no mums, liecina par piedzīvoto. Tiek apgalvots, ka ķermenis var vēstīt par likteni, raksturu. Ķermenis savā ziņā fiziskajā līmenī atspoguļo to, kas notiek garīgajā un emocionālajā. Daudz tiek runāts par to, ko vēsta cilvēka seja, tāpat arī rokas.

Rokas ik dienu aktīvi izmantojam, tās ir saskarē ar apkārtējo pasauli un citiem cilvēkiem.

Cilvēki, ar kuriem komunicējam, pamana mūsu izskatu. Tik novērtēts apģērbs, seja un tās izteiksme, arī rokas nepaliek bez ievērības, jo tās parasti tiek aktīvi kustinātas, lietojam žestus, ar rokām darām darbus, ēdam, sniedzam tās sveicienam. Parasti rokas apkārtējiem ir labi redzamas. Tāpēc arī tās ir būtiska kopējā tēla sastāvdaļa.

Rotaslietas, ko izvēlamies

gredzensGredzeni un aproces ir tie aksesuāri, kas palīdz akcentēt un izrotāt rokas, papildina kopējo stilu. Tāpēc vajadzētu gana atbildīgi izturēties pret savu izvēli šajā sakarā. Gredzeni liecina par gaumes izjūtu, arī signalizē par sociālo stāvokli, jo var novērtēt, cik dārgi ir gredzeni. Protams, ka laulību gredzeni arī sniedz signālus par cilvēka attiecību statusu. Tāpēc laulību gredzeni jāizvēlas ar vislielāko rūpību, jo tos būs jānēsā diendienā. Ar to jājūtas ērti, tam ir jāpatīk. Šajā jomā ir pieejami ne tikai klasiski risinājumi, bet arī oriģināla dizaina kāzu gredzeni, kas ļauj katram ieturēt savu stilu un sekot gaumes izjūtai, lai padarītu savu kopējo tēlu tieši tādu, kādu vēlas.

Vai rokas ir koptas?

Tomēr ikviens, manuprāt, piekritīs tam, ka daudz būtiskāk par rotaslietām ir tas, vai rokas ir koptas. Zinu cilvēkus, kuriem vienkārši nepatīk nēsāt gredzenus, viņi ar tiem nejūtas ērti. Un tas nav nekas slikts, jo tā galu galā ir katra paša izvēle. Tāpat, kā izvēlamies savu apģērbu, tā izvēlamies arī rotaslietas. Vai arī neizvēlamies.

Daudz svarīgāk ir parūpēties par to, lai rokas citi redz koptas un situācijai atbilstošas. Te es domāju tieši manikīra izvēli. Dāmām, kurām patīk koši un pat ekscentriski nagi, vajadzētu padomāt, vai tas atbilst viņu profesionālajam statusam, veicamajiem pienākumiem, nepārkāpj tās vides, kurā jāatrodas, etiķeti. Piemēram, mediķi un mūziķi reti kad izvēlas garus nagus, jo tas viņiem traucē darīt darbu.

Ja satiekam cilvēku, kuram acīm redzami ir nekopti nagi un rokas, tas tomēr iespaido mūsu viedokli par viņu. Protams, ka to nevar piemērot situācijā, kad sarokojies ar cilvēku, kurš strādā savā puķu dobē. Bet katrai vietai sava etiķete. Dārza izskatam nav jānāk līdzu uz darbu vai ciemos. Tāpēc roku kopšana ir ļoti būtiska, lai radītu par sevi labu iespaidu.

Un nav jau vienmēr jāatļaujas dārgs manikīrs. Var pietikt ar nagu kopšanu mājas apstākļos un labu mitrinošo krēmu.

Kas ir hiroloģija?

Bet ne viss, ko pavēsta rokas, ir visiem redzams un nolasāms. Ir tāda nozare, ko sauc par hiroloģiju. Tas ir viens no netradicionāliem veidiem, kā mēģināt izprast un skaidrot cilvēku, viņa likteni, raksturu, dzīvi. Hiroloģijas ietvaros netiek skaidrotas tikai roku līnijas, bet ņemts vērā roku lielums, pirkstu garumi, nagu izmērs un forma. Hiroloģija ir sena, radusies reizē ar astroloģiju. Tai ir senas tradīcijas. Tomēr ir pierādīts, ka rokām ir cieša saistība ar nervu sistēmu, tāpēc ir loģiski, ka tajās veidojas iezīmes, kas raksturo cilvēka personību.

Hiroloģijai ir spēja raksturot cilvēka personīgo dzīvi, profesionālās spējas, talantus, rakstura iezīmes.

Tas ir tiešām interesanti, tāpēc cilvēki visos laikos ir gribējuši zināt, ko stāsta viņu rokas. Tas var palīdzēt atrisināt kādus neskaidrus jautājumus dzīvē, pieņemt lēmumus. Rokas katram cilvēkam ir unikālas, tāpat kā katrs cilvēks.