Pagājušajā gadā pa vienu kanālu rādīja seriālu No Tomorrow, ko es tā nejauši sāku skatīties, jo mani fascinēja tās saturs. Tur pusim bija saraksts ar neskaitami daudzām lietām, kas viņam ir jāizdara pirms pienāks pasaules gals, par ko viņš bija pārliecināts. Viņa iespaidā savu SARAKSTU izveido arī meitene, kuras dzīve ir vienmuļa un bez izaicinājumiem. Un tā viņi dara trakas lietas, risina savas pagātnes problēmas, izdara daudzas muļķīgas lietas, par kurām cilvēki bieži vien iedomājas, bet neuzdrīkstas izdarīt.

Un viņi nedomā, kā citiem tas izskatās. Viņi vienkārši bauda mirkli, nedomājot par sekām. Protams, ka šādai dzīves filozofijai ir arī savas ne tik priecīgas blakusparādības, bet galvenā doma ir tāda, ka cilvēkiem tomēr vairāk vajadzētu dzīvot šodienā. Dzīvot un visu darīt tā, it kā rītdienas varētu arī nebūt.

Katram vajadzētu sarakstu

Katram vajadzētu izdomāt sarakstu ar lietām, ko noteikti grib savā dzīvē izmēģināt, kas būtu jāpaveic, kādus izaicinājumus sev jāuzliek. Bieži vien ikdiena paiet stereotipu un apkārtējo viedokļu varā, bet patiesībā varbūt jau sen gribat izdarīt kaut ko tādu, kas nemaz neliktos jums raksturīgi. Bet kāpēc gan to nedarīt? Kas kavē? Tikai paša bailes.

Man saraksta nav, bet šī seriāla iespaidā man radusies doma, ka tomēr vajadzētu izdomāt vismaz dažas lietas, ko tuvākajos gados izdarīt. Kaut ko traku! Arī savam draugam gribu noorganizēt kaut ko tādu, par ko viņš jau ilgi ir domājis, bet nav varējis saņemties to tiešām izdarīt. Tādā veidā arī var tikt pasniegta laba dāvana vīrietim, jo tā būs vien jāizmanto, nevarēs atkāpties. Man ir padomā vairākas lietas, kas ir piemērota un gana traka dāvana vīrietim: lidojums ar paraplānu, ūdens slēpošana, militārās simulācijas spēle un vēl dažas citas lietas. Šāda dāvana vīrietim būs patīkams un aizraujošs pārsteigums, kas ļaus kaut ko izdarīt no tām lietām, ko ikdienā nesaņemas.

Ko likt sarakstā?

listsVispār jau saraksts nav tikai par trakām lietām un izklaidēm. Tie var būt arī tādi darbi, ko gribētos izdarīt, ja zinātu, ka rītdienas tiešām vairs nebūtu. Piemēram, izlīgt mieru ar kādu senu draugu, ar kuru sabojājušās attiecības. Izstāstīt kādu senu noslēpumu, kas nospiež sirdi varbūt vēl pēc daudziem gadiem. Beidzot saņemties un uzrakstīt diplomdarbu, lai var saņemt grādu no universitātes.

Katram cilvēkam dzīves līkoči ir visdažādākie. Tāpēc sarakstā var būt jebkas, kas neļauj dzīvē virzīties uz priekšu, pie kā kavējas domas, par ko ir satraukums. Un arī lietas, kas vienmēr vilinājušas, bet nav bijis drosmes to darīt. Piemēram, man ļoti patīk dziedāt, to arī gana labi daru, bet man bail no publikas. Es gribētu to pārvarēt un piedzīvot savu mirkli uz skatuves. Vēl es vienmēr esmu gribējusi atrast savus radiniekus no tēva puses, nekad neesmu ar viņiem sazinājusies. Un vēl gribu lidot ar gaisa balonu.

Sarakstu var izveidot un pēc tam papildināt, kad vien kaut kas ienāk prātā. Un ik pa laikam izvēlēties vienu lietu, ko izvirzīt par mērķi. Un tad arī veltīt enerģiju, lai izdotos to īstenot. Pēc tam būs liels gandarījums un lepnums ar sevi, jo būsiet sevi pārvarējuši, varbūt atrisinājuši kādu senu problēmu, kas nav ilgu laiku likusi mieru.