Zināms, ka liela ģimene un radu pulks var patiešām nogurdināt. Radus jau neizvēlas, tāpēc to starpā ir visdažādākie eksemplāri. Un tas tiešām var būt liels pārbaudījums — ar visiem atrast kopīgu valodu, visus atcerēties, izturēt radu saietus. Un tādā veidā noteikti rodas daudzi un dažādi kuriozi, anekdotes un stāsti. Par radu būšanu taču ir arī daudzas situāciju komēdijas un filmas, ko labprāt skatāmies.

Neskatoties uz tiem pārbaudījumiem, kas ir jāpārcieš, ja ir liela ģimene un daudz radu, tā tomēr ir liela svētība un laime, ka ir tik kupls loks tuvu cilvēku. Te būs daži iemesli, kāpēc tas tā ir.

  • Vienmēr pieejams atbalsts

Savā ikdienā sastopamies ar visdažādākajām situācijām. Arī tādām, kuras paši tikai ar saviem spēkiem un resursiem nevaram atrisināt. Tāpēc meklējam palīdzību. Viens no veidiem ir izmantot profesionālus pakalpojumus, par kuriem arī attiecīgi ir jāmaksā. Ja ir kupls radu pulciņš, tad, piemēram, pārcelšanās vai dzīvokļa remonts var būt tīrais nieks. Un palīdzību saņemsiet par mīļu paldies un gardām vakariņām. Atbalsta loks, ko var saņemt no radiniekiem, ir nenovērtējams ieguvums.

Piemēram, jaunajai ģimenei vienmēr būs daudz kandidātu, kuri gatavi kaut uz dažām stundām par velti pieskatīt bērnus, ļaujot vecākiem uz mirkli izrauties no mājām. Tāpat gandrīz katram būs kāds rads laukos, ko var apciemot, pastrādāt dārzā, pēc tam saņemot pilnas rokas veselīgu un pašu audzētu labumu. Un tie ir tikai daži piemēri. Arī nopietnākās situācijās, kas saistītas ar finansēm un veselību, uz radiniekiem vienmēr var paļauties. Protams, te runa ir par gadījumiem, kad radu starpā ir ciešas un draudzīgas attiecības.

 

  • Nekad nav garlaicīgi

 

Lai gan katram reizēm patīk būt vientulībā un netraucētam, tomēr cilvēks savā būtībā ir sabiedriska būtne. Un tāpēc labāk jūtas kompānijā, saskarsmē. Radiem un ģimenes locekļiem vienmēr var piezvanīt, pie viņiem vienmēr var doties ciemos, ja ir garlaicīgi, vajag parunāties. Jo vairāk cilvēku radu saimē, jo lielāka būs saskarsmes un pavadītā laika dažādība.

Radi dzīvo dažādās vietās, viņiem ir dažādas intereses un profesijas. Tāpēc katra ciemošanās būs kaut kas savādāks. Pie vecvecākiem vienmēr ir cepumi, tēja un kāršu spēles. Pie māsas vīna vakars un laba filma. Ar brālēnu var skatīties hokeja čempionāta spēles. Bet vecāki gaida palīdzīgas rokas dārza darbos. Vientulība cilvēkam nav ilgstošs stāvoklis. Kopā jūtamies drošāki, laimīgāki un arī pasargātāki.

 

  • Vienmēr svētki

 

svinibasKatram no radiņiem ir dzimšanas un vārda diena, tad vēl ir izlaidumi, kāzu jubilejas, kristības un citi svētki, kur ierasts doties ciemos, nest dāvanas, ziedus. Kuplā ģimenē bieži vien svētki ir vieni pēc otriem, dažkārt pat vienā dienā vairāki jubilāri. Svētku jau nekad nevar būt par daudz. Un labums jau ir arī savos svētkos, jo ir dāvanas ir lielā skaitā. Jārēķinās gan, ka arī biežāk pašam jāpērk dāvanas, lai apsveiktu visus radus. Bet dāvināšana taču ir patīkama. Mans atklājums oriģinālu dāvanu iegādei ir http://www.lieliskadavana.lv/. Ja nav pa prātam klasiskie un pārbaudītie dāvanu varianti, tad šajā vietnē varēs atrast daudzas lieliskas dāvanas. Ērti jau ir arī tas, ka šīs dāvanas var iegādāties internetā, jo ne vienmēr ir laiks doties uz tirdzniecības centriem un pie pakalpojumu sniedzējiem.