Ir tik daudz cilvēku, kuri kautrējas brīvi un spontāni smaidīt ar atklātu un skaistu smaidu, jo viņi kautrējas par savu zobu izskatu. Un tas nav tikai par to, ka zobi nav veseli, bet arī tāpēc, ka zobi ir nelīdzeni, šķībi, nav pareizs sakodiens. Neapmierinatība ar savu mutes veselību un zobu izskatu ir tiešām izplatīta problēma.

Bet labā ziņa ir tā, ka to visu var labot, ja vien ir apņemšanās, pacietība un finanses. Zobu pārvērtības nopietnā līmenī prasa laiku, jo visu nevar paveikt uzreiz. Vispirms ir kārtīgi jāsalabo visi zobi. Te jāatrod labs zobārst Rīgā, kam ir pieredze un mūsdienīgs aprīkojums, jo bieži vien attālākos novados zobārstniecība nav gājusi līdzi jaunākajām tendencēm. Tāpēc labs zobārsts Rīgā būs drošāka izvēle. Kad veikta higiēna un zobu labošana, jākonsultējas ar ortodontu, kurš varēs izdomāt, kā zobus padarīt līdzenus un skaistus, labot sakodienu.

Tā arī ir tā sadaļa, kurā vajadzēs vislielāko pacietību. Zobu koriģēšana ir garš process, kas var ietvert zobu ķirurģiju, implantu ievietošanu, arī breketes, lai panāktu sakodiena labošanos un zobu rindas izlīdzināšanos. Tas ir gan dārgi, gan ilgi. Bet tas ir to vērts, jo rezultāts pēc apmēram gada jūs tiešām pozitīvi pārsteigs. Ja šo rezultātu vēl papildina ar zobu balināšanu, tad smaids tiešām vairs nebūs jāslēpj, jo tas būs žilbinošs un ļoti skaists.

Tieši smaids ir viens no kritērijiem, ko izvērtējam cilvēka izskatā, tas būtiski ietekmē vērtējumu par to, cik labi cilvēks izskatās, lai gan ar laiku, pazīstot cilvēku ilgāk, šis faktors kļūst nemanāmāks. Mēs vairāk koncentrējamies uz cilvēka personību, pazīstam viņu, tāpēc aizmirstam par tiem elementiem izskatā, kas pirmajā tikšanās reizē noteikti iekristu acīs.

Bet pašam cilvēkam, kuram ir problēmas ar zobiem, tas ir ļoti būtiski, jo tas tiešā veidā ietekmē viņa pašapziņu. Pārliecības gūšana par savu izskatu var nozīmīgi izmainīt cilvēka dzīvi, mazināt biles no socializēšanās, atvērt jaunus apvāršņus attiecībās ar pretējo dzimumu, arī uzlabot karjeras iespējas, jo pārliecība par sevi ir augusi. Tāpēc neajadzētu pārāk zemu novērtēt cilvēka vēlmi uzlabot savu zobu stāvokli. Kādam var šķists, ka tās ir tikai iegribas un naudas tērēšana, bet tam patiešām ir liela nozīme cilvēka dzīvē.