Likums nosaka, ka ziemas riepām jābūt obligāti līdz 1. martam, tālāk tā ir pašu autovadītāju atbildība – izvērtēt laika apstākļus un ceļa seguma stāvokli. Tālredzīgi domājoši autovadītāji vēl nesteidzas jau marta sākumā uzlikt automašīnai vasaras riepas, jo daba var paspēt izspēlēt visādus jokus, kas braukšanu var apgrūtināt. Tomēr domāt par to, kādas vasaras riepas izvēlēties, nemaz nav par ātru. Vislabāk, ja vasaras riepas ir jau iegādātas. Tad bez steigas varēs vajadzīgajā brīdī tās nomainīt. Eksperti iesaka to darīt tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir vismaz plus septiņi grādi.

Būtu kļūdai uzskatīt, ka par vasaras riepu izvēli nemaz nav jāsatraucas. Ja ziemas riepu izvēle ir vesela epopeja, tad vasaras riepas nav uzmanības vērtas. Patiesībā arī vasaras riepu izvēlē ir savas likumsakarības un ieteicamie risinājumi, kas garantēs drošību un labu auto vadāmību.

  • Vasaras riepasNebrauciet vasarā ar ziemas riepām. Tas ir viens no biežākajiem un svarīgākajiem ieteikumiem, ko izsaka riepu pārdevēji un eksperti. Braukt vasarā ar ziemas riepām ir pat bīstami. Ziemas riepām ir cita sastāva gumija, kas reaģē ar siltumu. Arī protektora zīmējums nav piemērots vasarai.

Pieļaujams, ka visu gadu brauc ar vissezonas riepām, bet arī tas nav ideālais variants no drošības aspekta. Vispār jau iesaka autovadītājiem atteikties no paraduma aprīkot auto ar vissezonas riepām. Vislabāk ir katrā sezonā izmanto tādas riepas, kas nodrošina pilnīgu pielāgošanos laika apstākļiem. Tās ir kvalitatīvas vasaras un ziemas riepas.

  • Nepērciet vecas riepas. Ja gribat iegādāties jaunas vasaras riepas, tad noskaidrojiet, kāds ir to ražošanas gads, kur tās uzglabātas. Ja tās ir pārāk ilgi stāvējušas, tad var būt notikušas izmaiņas gumijas cietībā, kas var radīt papildus bīstamību uz ceļa. Vecas un neelastīgas riepas, kam it kā nav nodiluma, var būt tikpat bīstamas kā nodilušas riepas. Vasaras riepām minimālais protektora dziļums, ar ko drīkst pārvietoties pa autoceļiem, ir 1,6 milimetri.
  • Augstāka kvalitāte sniegs lielāku drošību. Riepu primārais mērķis jebkurā sezonā ir sniegt drošību un spēju pārvaldīt automašīnu jebkuros apstākļos. Arī vasarā var būt apgrūtinoši apstākļi. Viens no galvenajiem ir lietus, kas veido slapju ceļa segumu. Un uz tāda nobremzēt var nebūt tik viegli. Te svarīga loma ir protektora zīmējumam, riepu bremzēšanas īpašībām. Tos var uzzināt pie pārdevēja.
  • Komforts nav mazsvarīgs. Vasara ir laiks, kad braucienu ar auto var tiešām izbaudīt, tāpēc braucam biežāk, dodamies ceļojumos, uz pludmali, ciemos. Un tad ir svarīgi, lai brauciens būtu patiešām komfortabls. Un šajā aspektā savu lomu spēlē arī vasaras riepas. Riepām ir atšķirīgs trokšņa līmenis, ko izmanto kā vienu no riepu raksturlielumiem. Šim apzīmējumam vajadzētu pievērst uzmanību, iegādājoties vasaras riepas. Tāpat par komfortu gādās arī tas, ja labas vasaras riepas palīdzēs ietaupīt degvielu. Riepām ir burtu apzīmējumi, kas nosaka degvielas patēriņa efektivitāti.

Uzticamas vasaras riepas var meklēt visās pkp.lv tirdzniecības vietās Latvijā, kā arī internetā.