Mums visapkārt ir tik daudz un dažādu lietu. Katru dienu tās redzam, lietojam, kad sabojājas, izmetam. Mantas ir īslaicīgs ieguvums, jo to dzīve agri vai vēlu beidzas, kad tās nepilda savas funkcijas. Tomēr katram no mums ir savs unikāls un pesonīgajā pieredzē balstīts skatījums uz lietām.

Vienam cilvēkam kāda grāmata būs tikai papīru kaudze, ko var izmantot par iekuru, bet citam tas būs dārgums, jo tieši šo grāmatu viņam bērnībā vakaros lasīja mamma, kuras nu vairs nav šajā pasaulē. Lietas, kas simbolizē mūsu atmiņas un emocijas, svarīgus mirkļus un cilvēkus, redzam pavisam savādāk. Tās mūsu skatījumā ir nenovērtējamas.

Tāpēc ir tikai normāli, ka pieķeramies kādai noputējušai vai salauztai lietai no pagātnes, jo tā nes sev līdzi tik daudz. Tā dziedē mūsu dvēseli, palīdz kaut ko pārdzīvot vai atcerēties. Arī man ir tāda lieta. Tā ir tēva vecā automašīna. Tā vairākus gadus pēc viņa nāves stāvēja garāžā. Es nevarēju no tās atbrīvoties, jo viņš man tajā mācīja braukt, ar to es aizlavījos uz pirmo randiņu, ar māsu tajā sēdējām un pārrunājām noslēpumus, pa radio klausījāmies mūziku. Tā mašīna ir daļa no manas bērnības un jaunības, tā ir daļa no mana tēva, kurš  auto visu laiku uzpasēja.

Tāpēc vecai automašīnai, kurā citi redz tikai metāllūžņus, manās acīs ir sentimentāla vērtība, ko nevar izteikt naudā. Es nolēmu šo mašīnu atjaunot un vēl ar to brīvdienās šad tad izbraukt, lai kavētos atmiņās un atdotu godu tēvam, kurš mīlēja šo auto.

Auto remonts un atjaunošana bija īpašs laiks. Es ar to nesteidzos, centos to izbaudīt. Meklēju rezerves daļas, braucu arī uz tā saucamajiem šrotiem, atjaunoju auto salonu, sagatavoju to tehniskajai apskatei. Visticamāk, ka tā būs vienīgā reize, kad mašīna iziet apskati, jo tā tiešām jau ir veca. Bet vismaz gadu es varu legāli ar to izbraukt tad, kad to vēlos. Kopumā rezerves daļas, remonts, apskate man izmaksāja daudz vairāk, nekā pats auto ir vērts, bet man nebija žēl naudas. Es to izdarīju tā mazā puikas labā, kāds es biju pirms daudziem gadiem, kad ar apbrīnu sēdēju savam tētim blakus šajā automašīnā. Man patīk, ka lietām ir stāsts. Un tāds ir arī mana tēva automašīnai.