Tik daudz nākas dzirdēt ekspertus runājam par to, ka naudu ir jāaizņemas atbildīgi, izvērtējot situāciju, domājot par iespēju naudu atdot. Aizņemties gudri un atbildīgi – ko tas īsti nozīmē? Vai visi ar to saprot vienu un to pašu? Kāpēc tas ir tik svarīgi? Par to arī nedaudz parunāsim.

  • jautajumsVai vispār vajag aizņemties? Pirmais jautājums, kas būtu sev jāuzdod, lai zinātu, ka aizdevuma iespējas izvērtējat gudri, ir par to, vai vispār ir pamatota nepieciešamība aizņemties naudu. Kāds ir mērķis u
    n naudas izlietojums
    ? Va tā nav tikai mirkļa iegriba un dzīšanās līdzi dzīves līmenim un statusam, kāds ir citiem? Ja uz šiem jautājumiem varat sev godīgi sniegt saprātīgas atbildes, kas apliecina, ka vajadzība aizņemties ir pamatota un balstīta dzīves pamatvajadzību nodrošināšanā un attīstībā, tad varat ideju par kredītu virzīt tālāk.

 

Vēl vajadzētu apdomāt, vai nav kādas citas labākas iespējas, kā iegūt to, ko vēlaties, neņemot kredītu. Dažreiz mums tuvumā ir kāds ērts un piemērots risinājums, ko pirmajā brīdi nemaz nepamanām. Dažreiz tam traucē ieciklēšanās uz vienu, nespēja izkāpt no komforta zonas un arī nedaudz mainīt savus paradumus, prioritātes.

 

  • kredītu veidiVai esat izvēlējušies atbilstošāko aizdevuma veidu? Ja esat pārliecināti, ka kredīts ir labākais un vienīgais veids, ka īstenot iecerēto un atrisināt situāciju, tad atliek tikai rīkoties gudri un izvēlēties piemērotāko kredīta veidu. No šī lēmuma var būt atkarīgs, cik aizdevums būs izdevīgs, cik daudz naudas būs jāatmaksā. Un arī tas, vai kredīts nekļūs par nepanesamu nastu. Tā var notikt, ja izdarāt nepareizo izvēli.

 

Kredītu veidi ir vairāki. Tāpēc ir jāizvērtē, kurš konkrētajai vajadzībai būs piemērotākais un izdevīgākais. Tas atkarīgs arī no pašu personīgā finansiālā stāvokļa, ienākumu intensitātes un apjoma. Viens no izdevīgiem un dažādās situācijās piemērotiem aizdevumu veidiem ir hipotekārais kredīts. Tas ļauj saņemt lielāku naudas summu ar izdevīgiem nosacījumiem. Hipotekārais kredīts ir jāatmaksā ilgākā laikā, tam tiek noteikta saprātīga ikmēneša maksājuma summa. Hipotekārais kredīts arī ir veids, kā īstenot lielākus plānus un ievērojami uzlabot savu dzīves līmeni. Tāpēc hipotekārais kredīts tiek izmantots īpašuma iegādei, remontam, mēbeļu un kādu citu vajadzīgu lietu iegādei. Vairāk par hipotekārā kredīta iespējām var lasīt šajā mājaslapā:

http://www.latvijashipoteka.lv/lv/hipotekarais-kredits.

 

  • iespēja apmaksatVajag izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Pirms aizņemties noteiktu summu uz konkrētu termiņu, vajadzētu rūpīgi parēķināt, kādas ir iespējas to atmaksāt. Te var palīdzēt kāds finansēs izglītots cilvēks, kurš zinās atbilstošus algoritmus, ar kuriem izvērtēt finansiālo stāvokli un iespēju droši, bez riska aizņemties iecerēto naudas summu un to līgumā noteiktajos termiņos arī atmaksāt. Lai kredītsaistības neradītu risku ģimenes budžeta stabilitātei, tas ir rūpīgi jāizvērtē un jāaprēķina.

 

Pastāv iespēja arī savas kredītsaistības apdrošināt. Tas sniegs papildus drošību, ja tiešām notiks kaut kas neparedzēts. Ja jau ir kādas kredītsaistības, tad riski ir daudz lielāki, ka jauns kredīts varētu radīt apdraudējumu finansēm. Tāpēc neatkarīgs viedoklis no speciālista un skaidri aprēķini palīdzēs izprast, vai lēmums par kredītu nav pārāk riskants. Nevienam taču negribētos kļūt par parādnieku, iekļūt melnajos sarakstos un sagaidīt sankcijas no aizdevējiem, jo nav iespējas atmaksāt kredītu laikā un vajadzīgajā apjomā. Tāpēc ir gudri un tālredzīgi padomāt par visu un visām iespējamajām situācijām.