Latviešiem ir teiciens: dalīta bēda ir pusbēda, dalīts prieks, ir dubults prieks. Mēs katrs esam egoists, tikai atšķirīgs ir tas, cik ļoti mēs to kontrolējam. Jau pašā bērnībā mēs iemācamies vai tieši pretēji – neiemācamies dalīties, un tas, ko mēs apgūstam, daudzējādā ziņā norāda, kā virzīsies mūsu dzīve.

pagalma Mūsu mājas pagalmu var nosaukt par ideālu bērnu rotaļāšanās vietu. Lielajā smilšu kastē stāv kaudze ar dažādām rotaļlietām, kuras brīnišķīgi piemērotas smilšu kūku cepšanai, rakšanai, braukšanai un pētīšanai.

Blakus smilšukastei stāv lielākas rotaļlietas: automašīnas, uz kurām var sēdēt un mīties, rotaļu cepeškrāsns, leļļu mājas. Taču bez tā visa bērni, kas katru dienu pagalmā rotaļājas, nes ārā vēl citas savas rotaļlietas: bērnu ratiņus, velosipēdus, skrejriteņus, līdzsvara riteņus un citas mantas.

Dalīšanās viņu starpā notiek nepārtraukti un pat ja kādu reizi arī pastrīdas par kādas mantas lietošanu, tajā paša laikā viņi atrod tam risinājumu.

līdzsvara ritenis Kas tajā visā ir visfantastiskākais? Ietaupījums! Man kā vecākam tas ir lielisks veids, kā ietaupīt sava bērna attīstībai. Ja mans bērns neprot braukt ar velosipēdu bez papildritenīšiem, tad kaimiņbērna līdzsvara ritenis ir ideāli piemērots, lai bērns iemācītos.

 

Kad esam sagādājuši bērnam velosipēdu, viņš ne tikai brauc pats, bet dalās ar citiem, kuriem tāda nav. Un tā viņu mantas iziet pa apli, ir lietderīgas nepārtraukti un bez visa tā māca, kā tās saudzēt, lai varētu lietot visi.

Vai nebūtu ideāli, ja mēs, pieaugušie, arī tā varētu – mierīgu sirdi dalīties ar savām lietām? Tomēr tā nav. Ne velti saka, paēdušais nesapratīs nepaēdušo. Tas ir iespējams vien tad, ja tev ir viss, ko vēlies, un vēl paliek pāri.

Turīgākie iedzīvotāji labprāt ziedo savas drēbes, mantas. Esmu redzējusi, kā bagāts cilvēks autoservisā nomaina savam transportam no riepubaze.lv iegādātās jaunās auto riepas, bet vecās, kuras nemaz nav tik ļoti nolietojušās, atstāj. Būtu brīnišķīgi, ja mēs to, kas saziedots, tiešām nodotu tam, kam grūtāk, taču nē… Ašākie no tā iemācās uztaisīt papildbiznesu. Un tā nu mums nesanāk dalītās bēdas un dubultie prieki. Taču pasapņot jau nav liegts?