Naudas lietas nekad nevar būt līdz galam paredzamas un izplānojamas. Ienākumi un finanšu stabilitāte var mainīties arī no ārējiem apstākļiem, ko nevaram ietekmēt. Tāpēc ir labi, ja var izmantot kādus pakalpojumus, kas palīdz atrisināt saspīlētu finanšu situāciju. Viens no šādiem pakalpojumiem ir kredītu apvienošana. To piedāvā dažādi banku un nebanku sektora kreditētāji.

Kredīti ir lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, bet ne visi ir padomājuši, vai ilgtermiņā varēs tik galā ar savām saistībām. Ja nav iekrājumu un kredītmaksājumi ir lieli, tad nestabilā situācijā kredīti var kļūt par nopietnu apgrūtinājumu. Kredītu apvienošana ļauj gudri un tālredzīgi atrisināt šādu situāciju.

Tikai viens un samazināts ikmēneša maksājums

ikmēneša maksājums Kredītu apvienošanas pamatā ir process, kura laikā jaunais aizdevējs, kas ir kredītu apvienotājs, dzēš visas klienta esošās kredītsaistības. Tie var būt vairāki dažāda veida kredīti – ātrie, patēriņa, hipotekārie, līzingi. Katram kredītu apvienotājam ir savi noteikumi, kāda veida un cik lielus kredītus tas apvieno, arī ar kādiem nosacījumiem.

Piemēram, nebanku aizdevējs “Latvijas Hipotēka” apvieno visa veida kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu. Aizdevuma summa var būt līdz 75% no ķīlas tirgus vērtības. Tas nozīme, ka klienti, kuriem ir nekustamais īpašums, var veikt kredītu apvienošanu arī lielākā apmērā un vairāku kredītu vietā iegūt tikai vienu – jaunu hipotekāro kredītu ar individuāli pielāgotiem ikmēneša maksājumiem un termiņu.

Pēc kredītu apvienošanas klientam ir tikai viens aktīvs aizdevums, kura atmaksa jāveic līgumā norādītajos termiņos. Iegūtais jaunais maksājums būs mazāks, nekā summa, ko nācās iepriekš tērēt, lai norēķinātos ar visiem bijušajiem aizdevējiem.

Tie var būt bija ne tikai ikmēneša maksājumi, bet arī kredītu pagarināšanas maksas un līgumsodi. Ilgtermiņā tāda situācija ir ļoti bīstama finansiālajai stabilitātei. Tāpēc ar kredītu apvienošanu ātri var samazināt izdevumus, ko klients novirza kredītu atmaksai.

 

Izdevīgāki aizdevuma nosacījumi

 

Kredītu apvienotājs jāizvēlas ļoti uzmanīgi, lai apvienošana būtu jēgpilna. Tas nozīmē, ka viens no mērķiem ir ietaupīt un samazināt savus regulāros izdevumus par kredītiem. Tāpēc jāiedziļinās nosacījumos, ko piedāvā aizdevējs. Un jāizvērtē, vai tie konkrētajā situācijā ir izdevīgi. Jau pieminētais kredītu apvienotājs “Latvijas Hipotēka” piedāvā ļoti elastīgus nosacījumu, sagatavojot piedāvājumu tieši konkretā klienta situācijai.

Aizdevuma procentu likmes arī ir ļoti labas – pat no 2,5%. Reti kurš aizdevējs var piedāvāt tik labus nosacījumus. Aizdevumu var atmaksāt pat 10 gadu laikā. Ja klients ir neapdomīgi noformējis apgrūtinošas un neizdevīgs kredītsaitībs, tad kredītu apvienošana ir veids, kā no tām atbrīvoties.

Un neapdomīga kredītu noformēšana, nedomājot par sekām, jau ir pēdējos gados kļuvusi par lielu problēmu Latvijas iedzīvotājiem. Tāpēc kredītu apvienošana joprojām ir ieprasītāko finanšu pakalpojumu vidū.

 

Esošo kredītsaistību izbeigšana

 

Pēc kredītu apvienošanas klientam vairs nav nekādu saistību ar bijušajiem kreditētājiem. Ja šobrīd esošā sadarbība ar kredītētājiem neapmierina, nešķiet izdevīga un radījusi domstarpības, tad var ar kredītu apvienošanas palīdzību izbeigt saistības ar esošajiem aizdevējiem.

Lai uzzinātu, kādus finansiālos ieguvums var sniegt kredītu apvienošana pie “Latvijas Hipotēkas”, atliek tikai izmantot mājaslapā latvijashipoteka.lv esošo kakulatoru. Tas ļaus aptuveni prognozēt situāciju, kādu piedāvā kredītu apvienošana.

Pieteikumu “Latvijas Hipotēkai” var iesniegt pavisam ērti – arī turpat mājaslapā. Tāpēc sadarbību ir viegli uzsākt klientiem no visas Latvijas. Kredītu apvienošana ir gudrs lēmums tiem, kuri nav apmierināti ar savu kredītsituāciju.