Tautas sports pēdējos gados piedzīvojis īstu uzplaukumu. To vien dzirdam, ka notiek kārtējais skrējiena posms, sacensības, maratons, riteņbraucēju sacensības, tiek organizēta bezmaksas vingrošana pilsētās, norisinās sporta nedēļas. Cilvēki viens no otra iedvesmojas un ievieš savā ikdienā dažādas sportiskās aktivitātes.

fizioterapeits Skriešana, nūjošana, riteņbraukšana, orientēšanās, joga, vingrošana, spēka treniņi, ziemā slēpošana, dejas – tie ir tikai daži piemēri, ar kādām aktivitātēm aizraujas apkārtējie cilvēki. Un tas viss ir apsveicami, jo sen jau bijām pārsnieguši to robežu, kad mazkustīgs dzīvesveids masveidā sāk graut kopējo sabiedrības veselību.

Sportot tagad ir stilīgi. Var iegādāties arī modernus un dizaineru radītus sporta apģērbus, kas ļauj saglabāt gaumīgu izskatu arī sportisko aktivitāšu laikā. Tomēr līdz ar šo sportiskuma vilni, kas aizsācies sabiedrībā, jārunā arī par kādu no ēnas pusēm. Bieži vien tie, kuri līdz šim nav sportojuši, strauji un intensīvi uzsāk savas sportiskās gaitas, nesaņemot norādes no speciālistiem, kā tas pareizi būtu jādara.

Ir ļoti svarīgi ievērot iesildīšanos, izstaipīšanos, pareizi izmantot sporta inventāru, arī vingrojumi jāveic pareizi, jo var būt tā, ka labi domātās aktivitātes galu galā rada sāpes un pat traumas, jo muskuļi saņem nepareizu slodzi, tiek traumēti. Fizioterapeiti ar šādiem cilvēkiem sastopas bieži. Viņu kabinetā pēc palīdzības nāk cilvēki, kuri guvuši sporta traumas.

Un daļa no viņiem tās ir piedzīvojuši, jo nav konsultējušies ar treneri par pareizu vingrojumu un citu aktivitāšu veikšanu. Šādas konsultācijas būtu nepieciešamas vismaz sākumā, kad tiek uzsāktas sportiskās aktivitātes. Tad trenera vadībā var apgūt pareizu tehniku, lai vēlāk nebūtu traumu.

Fizioterapeits ir funkcionālais speciālists, kura darba pienākumos ietilpst sporta traumu ārstēšana un labošana. Parasti tie ir sastiepti un traumēti muskuļi, cīpslas, saites, traumētas locītavas. Gadās arī lūzumi, pēc kuriem jāatjauno locekļu pilnvērtīga darbība.

Tas var būt arī ilgstošs darbs – vingrojumi, terapijas, masāžas, ūdens procedūras. Katru gadījumu fizioterapeits izvērtē individuāli un izvēlas pareizāko pieeju, lai mazinātu sāpes, atjaunotu saišu, muskuļu un locītavu darbību un atjaunotu iespējas atkal pilnvērtīgi sportot. Protams, ka profesionālajā sportā fizioterapeits ir neaizstājams clvēks.

Katram nopietnam sportistam ir savs fizioterapeits, kas pārzina viņa ķermeni, strādā ar to regulāri, brauc līdzi uz sacensībām un palīdz trenēties tā, lai mazinātu traumu iespējamību.

Ja ir radušās sāpes, ko izraisa sportošana, ja esat guvuši kādas traumas, tad noteikti vajadzētu konsultēties ar fizioterapeitu par iespējamo terapiju un atveseļošanos, lai stāvoklis vēl vairāk nepasliktinātos. Fizioterapeits ir pieejams daudzās slimnīcās, poliklīnikās un privātajās ārstniecības iestādēs. Atliek tikai izvēlēties sev pieejamāko speciālistu. Par fizioterapeitiem Rīgā varat uzzināt mājaslapā www.vca.lv.