Ja jūs pats vai kāds jums tuvs cilvēks ir saskāries ar urīna nesaturēšanu, tad ir svarīgi laikus apmeklēt ārstu un noskaidrot, kāds ir nesaturēšanas cēlonis, jo nesaturēšana var būt simptoms arī kādām nopietnākām saslimšanām.

Ja citas saslimšanas ir izslēgtas, tad ārsts ieteiks labāko veidu, kā cīnīties ar urīna nesaturēšanu. Visbiežāk tā ir muskuļus stiprinoša vingrojumu terapija, dzīvesveida izmaiņas, urinēšanas dienasgrāmatas ieviešana, arī medikamenti.

Bet ikdienas dzīves kvalitātes saglabāšanai ārsts ieteiks izmantot urīna nesaturēšanai pielāgotus higiēnas līdzekļus. Vadošais ražotājs urīna nesaturēšanas higiēnas līdzekļu jomā ir TENA.

TENA pielāgojas pacienta vajadzībām

Šie higiēnas līdzekļi citu vidū izceļas ar to, ka ir tieši pielāgoti urīna nesaturēšanas pacientiem un viņu specifiskajām vajadzībām. Tajos ir iestrādāts unikāls materiāls, kas spēj ātri un pilnībā uzsūkt visu noplūdušo urīnu, novēršot arī nepatīkamu urīna aromātu. TENA ražo dažādus higiēnas līdzekļus, ko var pielāgot katra pacienta urīna nesaturēšanas veidam, intensitātei un arī pacienta ķermeņa izmēram.

Ja jums nav nojausmas, kuri līdzekļi ir tieši jums piemērotākie, ar visiem varat iepazīties mājaslapā tena.lv, kur arī varat izmantot lielisku iespēju un pasūtīt bezmaksas paraugus, lai pārliecinātos gan par kvalitāti, gan piemērotību tieši jūsu vai aprūpējamā pacienta vajadzībām.

TENA sievietēm

Sievietēm ir pieejams plašāks higiēnas līdzekļu klāsts, jo viņas arī biežāk saskaras ar dažādas intensitātes urīna nesaturēšanu. Vieglākām urīna noplūdēm piemēroti ir uzsūcošie ieliktņi un paketes, kas ir anatomiski pielāgotas un nemanāmas. Tās var ērti izmantot katru dienu zem jebkāda apģērba. Ieliktiņi un paketes lieliski tiek galā un pasargā apģērbu no nelielām un vidējām noplūdēm.

Pieejamas arī paketes gulošiem pacientiem. Tām ir īpaši pielāgots dizains, nodrošinot paplatinātu aizmugures daļu. Bet, ja urīna nesaturēšanai ir biežāks un intensīvāks raksturs, tad vajadzīgo aizsardzību sniegs uzsūcošās apakšbikses, kas izskatās pēc parastas apakšveļas. Pat materiāls ir audumam līdzīgs.

Zem apģērba tās būs nemanāmas un labi piekļausies ķermenim. Tām ir daudz lielāka uzsūktspēja. Ar šādām uzsūcošajām apakšbiksēm nav jābaidās no jebkādas intensitātes aktivitātēm.

TENA vīriešiem

Arī vīriešiem tiek piedāvāti anatomiski pielāgoti ieliktņi, kas pasargā no nelielām urīna noplūdēm un pilēšanas. Ieliktņi ir ar pašlīmējošo joslu, lai stabili turētos apakšveļā. Vīriešiem domātie ieliktņi ir pieejami gan baltā, gan melnā krāsā, lai varētu saskaņot ar apakšveļu un padarīt tos pilnībā nemanāmus apkārtējiem.

Ja vīrietim urīna noplūdes ir lielākas un ieliktņi nevar absorbēt tik lielu urīna plūsmu, tad labāka izvēle būs uzsūcošās apakšbikses, kas arī īpaši pielāgotas vīrieša anatomijai un atgādina apakšveļu. Tās uzsūks lielāku urīna daudzumu, būs ērtas un lietojamas jebkurā situācijā – darbā, mājās, sportiskajās aktivitātēs.

TENA vecu cilvēku aprūpei

TENA piedāvā arī higiēnas līdzekļus, kas piemēroti gulošu pacientu, slimnieku un vecu cilvēku aprūpē. Pacienti ar funkcionāliem traucējumiem ir ierobežoti savās kustībās, viņiem var būt traucēta signālu nodošana no urīnpūšļa, tāpēc viņi neatpazīst vajadzību urinēt. Šādos gadījumos vislabākā izvēle ir tā saucamie pamperi jeb autiņbikses pieaugušajiem.

Pamperi ir ērti ielāgojami jebkura vecuma pacientam, tie pieejami dažādos izmēros, tiem ir augsta uzsūktspēja un aizsardzība pret noplūdēm. Pamperus jeb autiņbikses arī var ērti uzlikt un noņemt, kas pacientu un it īpaši vecu cilvēku aprūpē ir ļoti svarīgi. Autiņbikses kā labāko aizsardzības līdzekli izvēlas arī sievietes dzemdību laikā un pēcdzemdību periodā.