Tādas īsti apaļas jubilejas ir tikai ik pēc desmit gadiem. Tad radu un draugu lokā tiek rīkotas lielākas svinības. Arī apsveicēji vairāk padomā par dāvanām. Apaļās jubilejās dāvina kaut ko vērtīgāku un svarīgāku. Mūsu mājā pavisam nesen notika šādas svinības, jo tētim bija 50 gadu jubileja.

Saaicinājām radus un tēta draugus. Viņš jau pats gan nemaz negribēja lielas svinības, bet mēs ar mammu viņam tomēr tās sarīkojām, jo dziļi sirdī jau katrs tomēr vēlās, lai priekš viņa ir šāda īpaša diena, kad ciemiņi atnāk tieši pie tevis, nāk ar laba vēlējumiem un patiesu draudzību.

Tik skaista un apaļa jubileja tiešām ir tikai vienu reizi. Tāpēc svinībām bija jānotiek. Labi, ka tētim dzimšanas diena ir vēlā pavasarī, kad ārā jau ir skaists laiks. Mums paveicās ar saulainu un rāmu dienu, tāpēc svinības varējām rīkot dārza nojumē, kas ir gana plaša kuplākam ciemiņu skaitam.

Svinības saplānojām, bet vajadzēja padomāt arī par dāvanu. Parasti dāvanas piemeklē atbilstoši jubilāra interesēm un hobijiem. Bet šajā jautājumā, ja runa ir par manu tēti, ir tikai viens variants – makšķerēšana. Tas ir viņa vienīgais un lielais hobijs, pat darbs viņam saistīts ar šo jomu.

Tāpēc domājām, ka daudzi viesi izvēlēsies dāvanas saistībā ar šo tēmu. Nolēmām, ka labāk būtu vienoties viesu starpā, lai nesanāk, ka vairāki atnes līdzīgas dāvanas. Visi piekrita, ka katrs saliekam kopā vienādu naudas summu un iegādājamies viņam dāvanu karti makšķerēšanas piederumu veikalā.

Tā bija īstā dāvana vīrietim, kurš visu mūžu ir kaislīgs makšķernieks. Kopā savācām gana lielu summu, kas ļautu tētim iegādāties kaut ko pamatīgu. Zināju, ka viņš jau kādu laiku domāja par jaunu laivu. Iespējams, ka par šo summu tā arī sanāktu.

Dāvanu karti iegādāties bija uzticēts man, jo es arī apzināju visus viesus. Nauda bija manā banas kontā. Dāvanu karti iegādājos interneta dāvanu servisā www.fromme.lv. Dāvana vīrietim ar tik populāru hobiju kā makšķerēšana tur bija atrodama ļoti ātri.

FromMe.lv sadarbojas ar daudziem uzņēmējiem visā Latvijā, viņu vidū ir arī vairāki makšķernieku veikalu tīkli ar filiālēm dažādās pilsētās. Šāda dāvanu karte bija tas, kas tēti ļoti sajūsmināja. Un mūsu nojauta bija pareiza – viņš to izmantoja, lai iegādātos jaunu laivu.