Es jau vairākus gadus katru mēnesi maksāju hipotekāro kredītu par savu dzīvokli. Pirms gada bija vajadzība noformēt arī lielāku patēriņa kredītu, bet vēl man ir arī auto līzings.

Tie ir trīs kredītmaksājumi katru mēnesi. Kopējā summa tiem ir gandrīz trīs simti eiro.

Tā ir liela summa, kas katru mēnesi jāierēķina pie obligātajiem maksājumiem. Bet jau dažus mēnešus situācija ir mainījusies, es tagad katru mēnesi veicu tikai vienu maksājumu, kas ir par simts eiro mazāks nekā iepriekšējā kredītmaksājumu summa.

Kā es to panācu? Veicu kredītu apvienošanu pie nebanku aizdevēja “Latvijas Hipotēka”.

Uz šo soli mani pamudināja draugs, kurš sāka strādāt finansu sfērā un bija uzzinājis, ka kredītu apvienošana var ievērojami samazināt ikmēneša izdevumus par kredītiem.

Es no sākuma nebiju pārāk ieinteresēta, bet tomēr nolēmu izmēģināt dažus pieejamos kredītu apvienošanas kalkulatorus aizdevēju mājaslapās.

Apskatīju dažus ar zemākajām procentu likmēm. Un patiesi biju pārsteigta, ka es varētu katru mēnesi maksāt par apmēram simts eiro mazāk. Pašu izdevīgāko kredītu apvienošanas risinājumu atradu pie nebanku aizdevēja “Latvijas Hipotēka”.

Tas varēja nodrošināt pat 2,5% aizdevuma likmi, kas ir tiešām zema, ja salīdzina ar citiem līdzīgiem pakalpojumiem. “Latvijas Hipotēka” kredītu apvienošanas aizdevumu piedāvā atmaksāt pat 10 gadu laikā. Pēc kalkulatora aprēķiniem redzēju, ka mani izdevumu var ievērojami samazināties, ja izmantoju kredītu apvienošanu.

Bet, lai saņemtu precīzu piedāvājumu, aizpildīju mājaslapā latvijashipoteka.lv pieteikuma veidlapu. Pēc divām dienām saņēmu zvanu no kredītu speciālista, kurš apstiprināja, ka varu saņemt aizdevumu kredītu apvienošanai.

Un piedāvātie aizdevuma nosacījumi bija tiešām labi. Es nevarēju atteikties no šāda piedāvājuma. Tāpēc jau nākamajā dienā devos noslēgt kredītu apvienošanas līgumu.

Pēc kredītu apvienošanas man vairs nebija nekādu saistību ar bijušajiem aizdevējiem. Un katru mēneis bija jāveic tikai viens regulārais kredītmaksājums, kas bija daudz mazāks nekā iepriekšējā summa.

Manas finanses uzlabojās, tagad varēju novirzīt ietaupīto summu citām savām vajadzībām un veidot arī iekrājumus.